חמישה מקרים של תקיפות מיניות בילדות ונערות אירעו ברחוב עמק חפר בצפון נתניה בחודשיים האחרונים. במשטרת נתניה אשר חוקרת את המקרים, מודאגים, ועורכים פעולות חקירה על מנת לאתר את החשוד במעשה, עדיין ללא הצלחה.

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

התלונה הראשונה שהגיעה לתחנת נתניה התקבלה לפני למעלה מחודשיים. על פי התלונה, ילדה שהלכה ברחוב עמק חפר הותקפה על ידי חשוד שהגיח מאחוריה ונגע בה באזור החזה. בשלב זה לא ידעו חוקרי המשטרה כי מדובר בעבריין מין סדרתי התוקף ילדות ברחוב הומה ילדים שבאזורו שני בתי ספר, "שי עגנון ו"תיכון שרת".

התלונות הבאות לא איחרו לבוא. בזו אחר זו הגיעו ארבע מתלוננות נוספות עם סיפורים דומים על חשוד שהפתיע אותן בחשיכה כשצעדו ברחוב ותקף אותן מינית. מקרה התקיפה האחרון שהתרחש לפני כחודש היה חמור עוד יותר כאשר החשוד גרר את הילדה לשיחים. במזל היא הצליחה להימלט. במשטרה חוששים, כי זאת רק שאלה של זמן עד שהחשוד יצליח לבצע את זממו ומנסים לעצור אותו.

"מדובר באזור שבמשטרה קוראים לו 'הצפוניות', שזה רחוב עמק חפר, ומזרחה משם", סיפר השבוע בכיר במשטרת נתניה. "עד כה התקבלו חמש תלונות של ילדות ונערות שהותקפו מינית על ידי החשוד. ארבע המתלוננות הראשונות מתארות אדם שרץ לעברן ותקף אותן בזמן שצעדו לבדן או בזוגות ברחוב עמק חפר בשעות החושך.

החשוד מפתיע אותן מאחור, מכניס את ידו מתחת לבגדיהן ונוגע להן בחזה", מסביר הבכיר. "במקרה החמישי שאירע לפני כשלושה שבועות חלה החמרה. המתלוננת סיפרה כי החשוד זינק עליה מאחור, הפיל אותה על המדרכה וגרר אותה לשיחים. רק בנס היא הצליחה להשתחרר ונמלטה מהמקום".

במשטרה משוכנעים כי מדובר בעבריין מין סידרתי, שדרגת חומרת מעשיו עולה מפעם לפעם. "זאת רק שאלה של זמן, עד שהוא יאנוס מישהי", אומרים במשטרה.

"הגיל של הקורבנות, נע מגיל עשר ומעלה, כאשר המתלוננת האחרונה הייתה בת 25, אבל עם מראה של קטינה", מוסיף הבכיר. "על פי הערכות מדובר בחשוד בגיל 25 עד 30, שככל הנראה אינו תושב המקום. החשוד שחום עור וככל הנראה ממוצא זר". במשטרה לא שוללים כי החשוד לוקה בנפשו.

"עוברי האורח שהיו עדים למקרי התקיפה האחרונים, סיפרו בעדויותיהם במשטרה, כי לאחר שתקף את הילדות רץ החשוד לעבר הכביש, חצה אותו אל המדרכה שממול ולאחר מכן נעמד, הסתכל על קורבנותיו וחייך", סיפר הבכיר.

כשהבינו חוקרי המשטרה, לפני כחודש וחצי, כי מדובר בעבריין מין סדרתי הם החלו להצליב מידע ולגבות עדויות. לאחר מכן הבינו החוקרים כי מדובר בדפוס פעולה שחוזר על עצמו. בחודשיים האחרונים פיטרלו ברחוב עשרות צוותי בילוש מוסווים ושוטרות ששימשו כפיתיון ובשבועיים האחרונים, דרגת הכוננות עלתה. החשוד, כאמור, עוד לא נעצר.

מתחנת משטרת נתניה נמסר השבוע בתגובה: "העניין נמצא תחת חקירה משטרתית".