בשנה האחרונה פועלים בעיריית נתניה במרץ רב לשדרוג רחובות מרכז העיר, אך לצד מיליוני השקלים המושקעים באותם רחובות, ישנם ברחבי העיר לא מעט אזורים אשר סיור קצר בהם מעלה כאילו נשכחו עשרות שנים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

כך לדוגמה, ברחוב שמואל שבשכונת דורה, מלינים הדיירים על מדרכות הרוסות, תאורת לילה שאינה עובדת, וכביש במצב רעוע.

"אנחנו שומעים כל הזמן על פיתוח באזורים אחרים בעיר, ומרגישים כאילו שכחו אותנו מאחור", אמר השבוע משה לוגאסי דייר הרחוב. "מדובר ברחוב אשר ברובו מאכלס אוכלוסייה ותיקה. בלא מעט חלקים ברחוב המדרכות פשוט מתפוררות, בחלקים אחרים הן מפורקות טוטאלית, יש כאן הרבה אנשים מבוגרים אשר מתקשים ללכת ממילא, ובשילוב מצב המדרכות הרעוע, כל יציאה שלהם מחוץ לבית הופכת לסכנת חיים".

אך אם לא די בכך, מסביר לוגאסי כי כבר תקופה ארוכה שתאורת הלילה ברחוב עובדת לפרקים, דבר אשר בשילוב עם מצב התשתיות הגרוע, מקשה עוד יותר על דיירי הרחוב: "התאורה ברחוב היא יום כן, יום לא. ברגע שהתאורה לא עובדת הרחוב הופך להיות חשוך בצורה מפחידה. נהגים שמגיעים למקום שגם ככה מנסים להתחמק מבורות בכביש, יכולים בקלות לפגוע בטעות בהולך רגל מכיוון שלא הבחינו בו".

"נפלתי בכניסה לביתי לפני מספר חודשים", מספרת נ' תושבת הרחוב. "בנס זה נגמר רק במכות יבשות. לא רק קשישים נאבקים בתשתית הגרועה, גם אימהות טריות אשר הולכות עם העגלה, מוצאות עצמן לא פעם נאלצות ללכת איתה על הכביש מכיוון שהן לא מצליחות ללכת עימה על המדרכה".

נ' מספרת כי הדיירים פנו מספר פעמים אל המוקד העירוני בבקשה שיטפלו במפגע הבטיחותי, אך פעם אחר פעם נפלו תלונותיהן על אוזניים ערלות. "התקשרתי פעמיים אל המוקד העירוני, ואני יודעת על עוד שני דיירים שפנו למוקד, אבל בפועל אף אחד לא טיפל בנושא. התרגלנו עם השנים לסבול מהזנחה מצד העירייה, אבל הפעם מדובר בסכנה של ממש וכדאי שיטפלו בכך בהקדם לפני שמישהו ייאלץ לתת על כך את הדין".

מעיריית נתניה נמסר: "העירייה רואה חשיבות בשדרוג כלל שכונות העיר ובכלל זה שכונת דורה, בה השקיעה העירייה במהלך העשור האחרון למעלה מ-10 מיליון שקלים לטובת שדרוג תשתיות וטיפוח הגנים הציבוריים והיד עוד נטויה.

"כמו כן, נדגיש כי השנה נכלל רחוב קדושי עירק בתכנית השדרוג השנתית ובתוך כך ישדרגו בו תשתיות. באשר לטענות בדבר בורות בכבישים ובמדרכות- הנושא מטופל באופן נקודתי כמו גם התאורה. באשר לטענות בנושא לרחוב שמואל- נציין כי בימים אלו מבצעת העירייה שדרוג של סמטת אליהו התשבי, הממוקמת ברחוב שמואל 41".