תמיר טפירו, בעליו של עסק לאספקת חומרי בניין, קיבל מעיריית נתניה קנס על סך 4,000 שקלים בגין תליית שילוט "סכנה - כאן בונים" באתרי בנייה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

בעירייה טוענים כי השלט שתלה טפירו הינו פרסומי ובשל כך הוא מחוייב בתשלום אגרת שילוט.

בשל עבודות מספק טפירו גם לאתרי בנייה רבים שילוט אזהרה עם הכיתוב "סכנה - כאן בונים", שילוט המחויב על פי חוק באתרי בנייה ובמבנים אשר עוברים שיפוצים.

לטענתו, במשך שנים נתלו שלטיו באלפי מקומות ברחבי הארץ, זאת מבלי שנתקל מעולם בבעיה כלשהי בנושא.

לפני כשבועיים קיבל טפירו מכתב מעיריית נתניה, בו הוא נדרש לשלם 4,000 שקלים עבור מסי שילוט בגין תליית השלטים באתרי הבנייה, שלטים אשר מעבר לכך שכאמור החוק מחייב את קבלני הבניין לתלותם, מעולם לא נתלו על ידי טפירו, אשר שמו מופיע עליהם בשל העובדה שסיפק אותם לאתרי הבנייה.

"מדובר פשוט מאוד בביזיון", אומר טפירו בהתייחסו לנושא. "הקבלנים תולים את השלטים על מנת שאנשים יראו שמדובר באתר בנייה ושיש סכנה בכניסה אליו, מתוך חשש לשלום התושבים ושחלילה אדם זר לא ייכנס לשם וייפצע, והעירייה מצידה באה בתלונות על כך. מה הם רוצים, שיורידו את השלטים? מה יקרה אם חלילה יעבור שם ילד ולא יראה את השלט?".

טפירו מסביר כי בשל עיסוקו, שלטיו מפוזרים באתרי בנייה שונים, אולם כאמור מעולם לא נתקל בשום בעיה: "יש שלטים שלי בכל המדינה ואף פעם לא קרה לי דבר כזה.

"אלו שלטים בגודל של 40-50 סנטימטר שמדגישים את הסכנה שבאזור, אז איך מעיזים לדרוש על כך כסף? אני מתכוון להילחם בהחלטה שלהם, ובשום פנים ואופן לא מתכוון לשלם את הסכום הזה".

מעיריית נתניה נמסר: "לא מדובר בקנס אלא באגרת שילוט כחוק. מדובר בשלטים הנושאים אופי מסחרי, שכן הם כוללים את שמו ופרטיו ביחס שאינו פרופורציונאלי לכיתוב 'כאן בונים'.

"לפיכך, אין מדובר בשלט אזהרה אלא יותר בשלט פרסומי, המחייב על פי חוק תשלום אגרת שילוט.בהתאמה לכך, נעשה חיוב, כפי שנעשה כלפי כל המפרסמים האחרים המפרסמים על גבי חומות בנייה ושלטיהם מכילים פרסום אישי".