עונת הרחצה, נפתחה לאחרונה באופן רשמי, אלא שלצד אטרקציות כמו מטקות, ביקיני וקרם הגנה, מעלה פתיחת עונת הרחצה גם זעם בקרב תושבי נתניה, שהופנה כלפיי העירייה בגין עלויות החנייה בחופי הים בעיר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

חנייה בחוף סירונית תעלה 15 שקלים ביום חול ו-25 שקלים בשבת, כאשר מי שברשותו כרטיס תושב יזכה להנחה של חמישה שקלים, עובדה שהעלתה את הכעס עוד יותר בשל העובדה כי על מנת להוציא כרטיס תושב צריכים תושבי העיר לשלם סכום כספי ולעבור הליך בירוקראטי עד לקבלתו המיוחלת של הכרטיס.

"זה ממש מרתיח", אמר השבוע איתי כהן, תושב העיר הפוקד את חוף סירונית בקביעות.

"אני לא מבין למה כתושב העיר צריך לשלם סכום גבוה כל כך על מנת לרדת עם הרכב לחוף הים. תשלומי הארנונה שלנו הם מספיק גבוהים על מנת שיכסו גם את נושא החנייה ותחזוקת החוף, כך שאין שום סיבה שתושבי העיר ייאלצו לשלם כל סכום על מנת לחנות בחוף, על אחת כמה וכמה לא סכומים גבוהים שכאלו".

במהלך ישיבת מועצת העיר האחרונה אשר התקיימה לפני שבועיים, העלה חבר מועצת העיר הרצל קרן את הבעיה בפני חברי המועצה כאשר טען כי דמי החנייה בחוף לתושבי העיר, גבוהים, וכי איננו מבין מדוע מאלצת עיריית נתניה את התושבים להוציא כרטיס תושב בתשלום ולא מסתפקת בהצגת תעודה מזהה על ידי התושב, שתאשר את מגוריו בעיר.

התשובה אשר סופקה לקרן על ידי העירייה במהלך הישיבה הייתה "מקוממת ובעיקר מרגיזה", לדבריו, כאשר נטען כי אין בכוונת העירייה להוריד את דמי החנייה בחוף.

בנוגע לשימוש בתעודה מזהה במקום כרטיס תושב, נאמר בתשובת העירייה: "אם תאפשר העירייה מתן הנחה לכל מי שיציג תעודת זהות או רישיון נהיגה, הרי שבכך תיפגע קשות במצבו של הזכיין במכרז כרטיס התושב, מאחר שכרטיס התושב יהפוך להרבה פחות אטרקטיבי. מבחינת העירייה תהיה זו הפרה של החוזה עם הזכיין בנושא כרטיס התושב".

"שנים רבות אני נאבק למען הפחתת תעריפי הכניסה לחופי הים של נתניה עבור תושבי העיר, שכן אני סבור שתושבי נתניה שמממנים את אחזקת החוף היקרה זכאים להנחה משמעותית ביותר בתעריפי הכניסה כפי שמקובל בלא מעט ערים בישראל", אמר השבוע קרן.

"אני מצטער שלשם מימוש ההנחה הזו נאלצים תושבי נתניה לעשות כרטיס תושב שעולה להם כסף וגם בירוקרטיה מיותרת, ולכן אני מתקשה להבין מדוע את ההטבה הזו לא ניתן לממש באמצעות הצגת תעודת זהות או רישיון נהיגה המאשרים את מקום מגוריו של האדם.

"העירייה נהגה בחוסר היגיון מוחלט מתעקשת על בירוקרטיה ועל הוצאת תעודת תושב שיוצרת בירוקרטיה מקוממת ומיותרת ומרגיזה. אני מקווה שבעקבות העלאת הנושא על סדר היום על ידי במועצה יופסק בעתיד הצורך בתעודת תושב, עם סיום הזיכיון של היזם בנושא".

מעיריית נתניה נמסר: "בחניון חוף סירונית פועל זכיין שזכה במכרז עירוני להפעלת החניון. במסגרת החוזה בין העירייה לבין הזכיין דואג הזכיין לשמירה על הסדר והאבטחה בחניון, ובתמורה הוא רשאי לגבות את דמי הכניסה לחניון".

בנושא כרטיס התושב, נמסר: "העירייה פרסמה מכרז וקיים זכיין המפעיל את המיזם. לצורך העניין משלבת העירייה במיזם מספר הטבות עירוניות ואחת ההנחות החשובות היא ההנחה הניתנת בכניסה לחניונים בחוף הים.

"אם תאפשר העירייה מתן הנחה לכל מי שיציג תעודת זהות או רישיון נהיגה, הרי שבכך תפגע קשות בפעילותו של הזכיין, מאחר שאטרקטיביות הכרטיס תפחת באופן משמעותי".