זה היה אמור להיות סוף שבוע חלומי בירושלים שכלל בילוי במועדון בליל סילבסטר וביקור בכותל המערבי. אבל עבור אפרת לוי, עורכת דין בת 26 מנתניה, סוף השבוע החלומי הזה הפך לסיוט. במהלך בילוי במועדון לילה היא נפגעה קשות בעינה, כמעט איבדה את ראייתה, וספגה טראומה קשה שלא תשכח כל חייה - וכל זה, בגלל סיגריה אחת שעישן במועדון אחד המבלים, מקום בו עישון אסור על פי החוק.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות נתניה"

ביום ראשון השבוע, הגישה לוי בבית משפט השלום בנתניה תביעה באמצעות עורך דין יוסי תובל נגד מועדון "הדבלין" בירושלים, בגין נזקים שנגרמו לה, על פי התביעה, כשבילתה במקום בליל סילבסטר לפני כשנה וחצי.

לוי סיפרה השבוע על הבילוי שהשאיר לה טראומה לכל החיים. "זה היה אמור להיות סוף שבוע 'מהסרטים'", היא מספרת. "יצאתי עם בעלי לעתיד, אחי, שבדיוק חזר מחוץ לארץ וחברתו. הזמנו חדרים בבית מלון, הזמנו מקום במסעדה, ובערב תכננו לצאת לחגוג את הסילבסטר במועדון הכי פופולארי בירושלים, מועדון "הדבלין". בבוקר שלמחרת רצינו לטייל בעיר העתיקה ולבקר בכותל", היא משחזרת.

"בסביבות השעה עשר בלילה, עזבנו את המסעדה ונסענו לכיוון המועדון. היה שמח. שתינו, רקדנו, הצטלמנו. אני זוכרת שישבנו באזור של הספות וראינו תמונות במצלמה, ואז לפתע הרגשתי צריבה חזקה בעין ימין. לא הבנתי מה קרה. רק הרגשתי כאב עז, תפסתי את הפנים והתחלתי לצעוק. אחי שהיה לידי התעלף על הרצפה. בעלי ניסה לעזור לו לקום והאנשים במועדון חשבו שהם הולכים מכות. התחילה המולה".

בהמשך יצאה לוי עם חבריה מהמועדון ומיהרה להגיע לבית חולים, "הכאב שהרגשתי בעין פשוט גמר אותי". רק בדרך לבית החולים, הבינה לוי מה קרה במועדון שגרם לעינה לצרוב: היא נכוותה בעין על ידי סיגריה בוערת שהחזיק אחד המבלים במועדון שעישן על ידה.

"זה קרה באזור ישיבה שצוין כאזור "ללא עישון", מספרת לוי. "אני בעצמי לא מעשנת ותמיד התרחקתי מהריח של הסיגריות. בתוך המועדון אסור לעשן, אבל ראיתי הרבה אנשים שמעשנים, והעובדים של המועדון לא עשו נגד זה שום דבר".

לוי הועברה להמשך טיפול בבית חולים "הדסה" בירושלים. אחרי כמה שבועות היא התאוששה וחזרה לעבודתה, אך הצלקת בעינה נשארה, ועל פי רופאיה לא תיעלם. מכתב התביעה עולה עוד כי ראייתה של לוי באותה העין השתבשה מאז המקרה.

עו"ד תובל המייצג את לוי, מסר: "מדובר באירוע חריג בו הנתבעים לא אכפו את החוק האוסר על עישון במקום הבילוי ובכך נגרמה למרשתנו פגיעה קשה בעינה. יש לאכוף ביתר שאת את החוקים אשר נועדו להיטיב עם האזרחים בכלל ועם מרשתי בפרט וזאת בכדי למנוע נזקים מהסוג הזה עליו נסובה התביעה".

ממועדון ה"דבלין" נמסר בתגובה: "הטיפול בתביעה עבר לחברת ביטוח שמבטחת את המועדון".