בתקופת הקיץ המתחילה בימים אלו, מגיעים לעמותות השונות להצלת בעלי חיים גורים רבים שמאחוריהם סיפורים קורעי לב. חלקם מגיעים בקופסאות יתומות מבעלים או על ידי אנשים טובים שמצאו אותם ברחוב. אך השבוע נתקלו מתנדבי עמותת "תנו לחיות לחיות" במקרה קצת חריג, בו התקבצו כ-13 גורים, מספר לא מבוטל בהחלט, בסניף של תנועת הנוער "בני המושבים" בנתניה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות נתניה"

"ברור שמישהו הביא את כל הגורים האלה לשם", מספר צביקה תמוז, מחלץ חיות שנקרא על ידי העמותה למקום. "הגורים נראים בני אותו גיל. הגעתי לשם, והם היו מאוד מפוחדים, חלקם ניסו לברוח וחלקם היו מיובשים קצת. חברי תנועת הנוער לא נותרו אדישים. לא רק שהם הזמינו אותנו למקום, הם גם התקשרו לחוג החברים המורחב שלהם והחלו במבצע אימוץ מאולתר, במהלכו הצלחנו למסור שלושה גורים לאימוץ".

בגלל מספרם הגדול של הגורים, תמוז נאלץ להשקיע כמה שעות בתפיסתם. "הם התחילו לברוח בין השיחים ופחדו מאוד", הוא מספר. "הם בסך הכל בני חודשיים, אז היה קשה להוציא את כולם מבין השיחים". הגורים היו רזים ומיובשים, ומיד אחרי חילוצם הם הובהלו לטיפול וטרינרי במרפאתו של ד"ר אלון שיינר ברמת גן.

"מדובר בגורים מעורבים, לברדור עם זאב, שהגיעו במצב תת-תזונה", אומר ד"ר שיינר. "שלושה מהם סובלים מחרדות קשות ולא נותנים לנו לגעת בהם. הם פשוט צווחים מפחד. ככל הנראה מישהו התעלל בהם והכה אותם. אין עליהם סימני חבלות, אבל הם הגיעו מאוד רזים ושדופים, מלאים בפרעושים וקרציות".

החיים ברחוב, כאמור, לא עשו עם הגורים הצעירים חסד. שניים מהגורים הגיעו למרפאה חולים במחלת פרבו, מחלת מעיים קשה שגורמת להם לשלשל דם.

"חיברנו אותם לעירוי והם מופרדים מהגורים האחרים, ומצבם השתפר", מספר ד"ר שיינר. "לאט-לאט אנחנו מנסים לרכוש את אמונם כדי שלא יהיו מפוחדים כל-כך ולהחזיר אותם למשקל תקין. כולם עברו אמבטיות וטיפולים נגד פרעושים וקרציות. הם גורים יפהפיים, ואנחנו מקווים שמישהו יאמץ אותם מהר, וכך הסיכויים שלהם לשרוד יהיו יותר גבוהים".

מהם הסיכויים של שני הגורים חולי הפרבו להחלים?
"הודות ל'תנו לחיות לחיות' שמשקיעים הרבה כספים, אם זה במנות דם ואם זה בתרופות יקרות, אנחנו רוצים להיות אופטימיים ולהאמין שהם ייצאו מזה. השבוע חלה תפנית לטובה, כשהם סוף-סוף התחילו לשתות ולאכול אחרי שלא אכלו שלושה ימים ארוכים. אבל זו מחלה מאוד קשה והפכפכה, ואנחנו מקווים שהם יהיו בסדר".