הנחה של 80 אחוזים לנכים, תושבי נתניה, בתשלומי הארנונה מבלי לקיים מבחן הכנסה. זאת ההחלטה שהתקבלה בישיבת מועצת העיר האחרונה ואותה יכול לזקוף לזכותו חבר מועצת העיר, עופר אורנשטיין.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

בישיבת מועצת העיר אשר התקיימה בחודש שעבר, הגיש אורנשטיין הצעה לסדר, בבקשה להסדיר את נושא הנחות הארנונה לציבור הנכים בעיר, אולם אז הצביעו במפתיע חברי הקואליציה במועצת העיר כנגד הצעתו של אורנשטיין.

אורנשטיין כבר תיכנן להגיש את הצעתו מחדש, כאשר הפעם הוא מגובה בפעילי נכים מהעיר אשר הגיעו לישיבה במטרה לתמוך בהצעתו, אולם להפתעתו, הודיעה ראש העירייה מרים פיירברג-איכר, כי היא החליטה להעניק לציבור הנכים בעיר הנחה בת 80 אחוזים, זאת מבלי להתחשב במבחני הכנסה.

"קיבלתי פנייה מתושב קריית השרון אשר אשתו סובלת מנכות, שגילה את האפליה שנעשית בנתניה לעומת ערים אחרות", אמר אורנשטיין בנושא.

"הוא ערך בדיקה מקיפה וגילה שברוב הערים הגדולות בישראל אכן נותנים הנחה בת 80 אחוזים ללא מבחן הכנסה, וכי עיריית נתניה נבדלת בעניין הזה. מאוד הצטערתי שהקואליציה הצביעה נגד ההצעה לסדר שלי בישיבה הקודמת, מדובר הרי בנכים של 100 אחוז, כאלו שהם נכים לצמיתות המוגדרים בלמעלה מ-75 אחוזים של אי השתכרות.

"מאוד כאב לי וקומם אותם שחברי המועצה שבתוך תוכם תומכים בדבר הזה, הצביעו עם משמעת קואליציונית ולכן החלטתי להביא את ההחלטה שוב במועצת העיר האחרונה, ואני שמח שלא הייתי צריך לעשות כך, כי ראש העיר הודיעה כבר בתחילת הישיבה שהיא מקבלת את הצעתי המקורית", אומר אורנשטיין. "זה הישג גדול לציבור הנכים בנתניה, נעשה כאן תיקון עוול וצדק וזאת ההוכחה שגם חבר אופוזיציה יכול להשפיע כאשר הנושא הוא נכון ואמיתי".

גם בקרב ציבור הנכים נשמעה אנחת רווחה לאור החלטת ראש העירייה, כפי שמספר פעיל הנכים העירוני אברהם רואש, שגם נכח בישיבת המועצה האחרונה: "אנחנו מרגישים מצוין עם זה שנתניה יישרה קו עם ערים אחרות. זה דבר שהיה מתבקש וטוב שזה נעשה. עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא. ברור שזה צעד מאוד חשוב להשתלבות שלנו בחברה.

"במצב שאין הנחות בארנונה אז הרבה נכים לא מוצאים את מקום מגוריהם פה בנתניה, וכמה שהעיר תהיה נגישה, כל עוד נכים לא יכולים לגור בה עקב תשלומי ארנונה גבוהים, זה פשוט לא מועיל. כשהעירייה משלבת את נושא הנגישות ביחד עם נושאי הקלות בתשלומי ארנונה ושירותים נוספים, זה יוצר עבורנו תשתית חברתית תקינה וטובה כדי שנוכל לנהל את החיים שלנו בעיר".