בשבוע שעבר האריך בית משפט השלום בנתניה בארבעה ימים נוספים את מעצרו של הרב מנתניה, שנעצר בחשד שביצע מעשים מגונים בנערות שבאו על מנת להתייעץ עימו בנושאי הדת, ואף קיים לכאורה יחסי מין מלאים עם אחת מהן.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

"קשה מאוד לשמוע את עדויות הבנות, הקורבנות של הרב", סיפרו מקורות במשטרה. "הצעירה שבהן בת 13 בסך הכל, סיפרה שהחשוד הוא היה נוהג לסגור את הדלת ולקיים איתה יחסים מלאים. יש לו מעמד, כוח ושליטה והיא פשוט לא הייתה יכולה להתנגד, כאילו קפאה במקום. היא ילדה קטנה, שפחדה והתבלבלה, נתנה בו אימון והרב ניצל את זה.

"הוא עטף את המעשים שלו בהילה דתית. הוא סיפר לה סיפורים, כאילו הוא מטהר אותה, משחרר אותה והיא האמינה. לאחר מכן הגיעה הבושה ותחושות האשמה: 'מה עשיתי? עכשיו אני מלוכלכת, אני לא בסדר, אני אשמה', הילדה הזאת בהתחלה אפילו לא סיפרה שום דבר להוריה. והרב חזר על המעשים שלו. על פי החשד, הוא קיים איתה יחסי מין מלאים יותר מפעם אחת וגם ביקש ממנה להביא את החברות שלה".

החקירה נגד הרב נפתחה בתחנת משטרת נתניה לפני שבועיים, בעקבות התלונה שהגישה הרבה של השכונה והוריהן של קורבנותיו. על פי החשד, כל המעשים המיניים אירעו במשרדו בשכונה. הצעירות, הגיעו אליו כי ביקשו לשאול שאלות בענייני דת, אך בעת שביקרו במשרדו נהג, על פי החשד, לנעול את הדלת ולהטרידן מינית. לעתים ביצע את המעשים כשבחדרו צעירה אחת, ולעתים הטריד מספר צעירות בעת ובעונה אחת.

"הוא ביקש מהן להתאפר ולהתלבש יפה", מספר המקור, "שכנע אותן להביא חברות נוספות לתהליך של 'שחרור וטיהור'. מדובר בתופעה של ממש עם אותם מאפיינים".

לאחר שנאספו ראיות, הוחלט בתחילת השבוע שעבר לעצור את הרב לחקירה, במהלכה הכחיש את החשד באונס או בהטרדה מינית, אך הודה כי ביצע מעשים מגונים בילדה שפנתה אליו במסגרת תפקידו.

לאחר מכן הובא הרב להארכת מעצרו בבית משפט השלום בנתניה. במהלך הדיון בית המשפט דחה את בקשת ההגנה להטיל צו איסור פרסום על הפרשה ועל שמו של הרב והאריך את מעצרו של החשוד בשישה ימים. ביום ראשון בשבוע שעבר כאמור, מעצרו הוארך שוב.

סנגורו של הרב, עו"ד גיא מימון, מסר: "מדובר ברב ובאיש ציבור שנתן את כל חייו למען שירות לקהילה. אני מציע בשלב זה לא להסיק מסקנות, טרם הסתיימה החקירה, חרף החשדות המיוחסים".