"לא יעלה על הדעת שהאופנוע הוצת במסגרת תפקידו של בעלי כשוטר - ואנחנו נצטרך לשלם על הנזקים", כך אמרה השבוע אורנה בר, אשתו של רס"מ יגאל בר, שוטר במשטרת גלילות שאופנועו המשטרתי הוצת בסמוך לביתו בנתניה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות נתניה"

לפני כשלושה חודשים, בשעות הלילה המאוחרות הרגישו תושבי רחוב אמנון ותמר בשכונת רמת פולג בנתניה בריח של עשן המציף את האזור. השכנים שירדו לבדוק את פשר העשן, גילו לחרדתם כי אופנועו המשטרתי של שכנם עולה באש. כוחות הכיבוי המקומיים החלו בניסיונות לכיבוי האש שפרצה עד להגעתם של הכבאים, אך האש התפשטה במהירות ונזק כבד נגרם לשני בנייני מגורים.

"אחד השכנים הגיע אלינו לדירה לספר לנו שהאופנוע המשטרתי של בעלי עולה באש", מספרת בר, "ירדנו למטה וראינו שהאופנוע כולו עולה באש שאחזה גם בבניינים. האש התפשטה, שרפה מזגנים, גרמה לנזק כבד בלובי, עשן כבד חדר לדירות וקירות החלו להתפורר וליפול ממש. רק במזל לא נגרם נזק בנפש. ברור שההצתה נגרמה כתוצאה מתפקידו של בעלי במשטרה ואני והילדים חיים בתחושה של פחד מאז. ההרגשה היא שאני צריכה כל הזמן להסתכל מעבר לכתף".

כתוצאה מהנזקים הכבדים שנגרמו מהשריפה נאלצו בני הזוג בר לשלם סכום של כ-80 אלף שקלים עבור השיפוצים שנעשו במקום. בני הזוג פנו למשטרת ישראל בבקשה כי זו תממן את סכום עלות השיפוצים, מאחר שההצתה נגרמה, לטענתם, במסגרת תפקידו, אך לדבריהם נתקלו בהתעלמות מבקשתם.

"זה פשוט לא ייאמן", מוסיפה בר. "בעלי משרת במשטרה למעלה מ-25 שנה ועושה הכל למען הגנה על האזרחים ובתמורה אנחנו זוכים להתעלמות. זו פשוט שערורייה שאין כדוגמתה. לא יעלה על הדעת שאני צריכה לחיות בפחד ובחרדות והגוף אותו בעלי משרת לא יגן עליו ולא יסייע לו".

בני הזוג פנו לעו"ד ניסן שריפי וזה פנה למשטרה, לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', למפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו ולראש הלובי למען השוטר בכנסת, ח"כ אריה ביבי, בבקשה כי אלו יסייעו בעניין.

"רס"מ בר ממונה על תחום רגיש ועדין באזור הרצליה וסביבתה, תחום רישוי עסקים", כתב עו"ד שריפי בפנייתו לכל הגורמים. "לא אחת הוא נדרש לפעול לסגירת מועדוני לילה ודיסקוטקים רוויי אלכוהול ואלימות, פיצוציות וגם עסקים אחרים פורעי חוק. בעלי העסקים הללו, לעתים קרובות, הם אנשים שאינם אוהבים את צווי הסגירה שהוציא נגדם השוטר. אחד מהם גם הצית את אופנועו המשטרתי של השוטר וההצתה גרמה לנזק רב לבנייני המגורים הסמוכים. השוטר פנה למפקדיו בבקשה שעניין הנזק יטופל בטרם ייתבע, אלא שפניותיו העלו חרס".

ממשטרת ישראל נמסר: "הנושא הועבר לבחינת הגורמים המשפטיים במשטרת ישראל שיעבירו מסקנותיהם לפונה".