"ישבתי מולה והייתי מזועזעת מהמילים שלה. היא סיפרה שהסיוט הזה נמשך שנה. שנה שלמה הוא התעלל בה לטענתה. היא סיפרה לי שהוא אמר לה להתלבש יפה ולהתאפר ולהביא את החברות שלה שמתחזקות, והיא עשתה כדברו".

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות נתניה"

א', מנתניה, מכירה נערות ונשים בעיר שמתייעצות איתה בנושאים שונים, הזדעזעה כשר' הצעירה סיפרה לה לפני כחודש שבמשך שנה היא מהווה קורבן למעשים מגונים ומעשי אונס מצד רבה של שכונת אזורים בנתניה, הרב דוד חפוטה (64), שנחשב למקובל גדול בחוג הרבנים בעיר.

למרות שחששה, החליטה א' לא לשתוק, והגישה לפני כחודש תלונה במשטרה נגד הרב. בתום חקירה שהתנהלה נגדו במשך שבועיים, הוגשו ביום שני השבוע נגד הרב בקשה למעצר עד תום ההליכים וכתב אישום חמור המגולל מסכת קשה של ניצול תמימותה של ר' ואמונתה. על פי כתב האישום, קיים הרב יחסי מין בשלוש הזדמנויות עם ר' וביצע בה מעשים מגונים, וכל זאת תוך ניצול האמון והכבוד שרחשה לו כרב השכונה.

הסוד מתגלה
א', בשנות השלושים לחייה, הייתה הראשונה שנחשפה לסיפורה הקשה של ר'. א' הכירה אותה כבר כשהייתה בת 11, ילדה חרוצה ושקטה עם שמחת חיים. על פי א', יום אחד הגיעה ר' לשיעור דת אצל הרב חפוטה, ומאז, השתנו חייה ללא היכר.

"אני לא אשכח את היום הזה לעולם", מספרת א' כיצד נודע לה מר' על המעשה הנורא שביצע הרב לכאורה ב-ר'. "לפני כחודש הגיעה אליי הביתה בחורה בת 18 שמכירה אותי וסיפרה לי שלפי הידוע לה קורה משהו מוזר ומחשיד בישיבה של הרב חפוטה. לא הבנתי בתחילה על מה היא מדברת, אבל היא המשיכה וסיפרה שהרב נועל את הדלתות כשהבנות מגיעות אליו לשיעור.

"הבחורה שבאה אליי יודעת שאסור לנעול דלתות. הפגישות בין הרבנים לילדות שבאות להתייעץ עימו חייבות להיות במקום פתוח, במקום עם אנשים, ולכן אותה בחורה הבינה שמשהו מוזר מתרחש", מספרת א'. "היא סיפרה לי את זה והלכה. כשהיא חזרה אחרי כמה שעות היא הביאה ילדה נוספת, בת 15, שגם היא היתה הולכת לשיעורים אצל הרב. אבל הילדה הזו הייתה חכמה. היא סיפרה לי שכשהוא היה איתה, הוא נהג לנעול את דלת המשרד שלו. היא הבינה שמשהו אינו כשורה ולא הלכה אליו יותר".

שתי הצעירות שסיפרו לא' על חשדותיהן עזבו את ביתה וחזרו שוב כעבור כמה ימים, הפעם בליווי ר', נערה נוספת, הצעירה מביניהן. "זיהיתי אותה מיד", ממשיכה א', "הכרתי אותה מאז שהייתה ילדה. היא מדהימה, נערה שקטה, מסודרת, מיושבת בדעתה. בביתה של א', אותה הכירה מילדות, אזרה ר' אומץ וסיפרה לה את סודה.

"זה היה הסוד הכי כמוס שלה. היא השביעה אותי לא לספר. היא סיפרה לי שהרב איים עליה לכאורה, אמר לה שהיא תקבל התקף לב אם היא תספר. הבנות האחרות הביאו אותה אליי, היא לא רצתה לבוא, אבל הן שכנעו אותה. כשהיא נכנסה לתוך הדירה שלי, לא זיהיתי אותה בכלל, זאת לא הייתה הילדה שהכרתי. הלבוש שלה היה אחר, היה לה איפור מרוח על הפנים וגם הדיבור שלה השתנה, היא השתמשה במילים לא צנועות, והייתה מאוד נסערת.

"אבל אני לא אמרתי דבר, הקשבתי לה, ואז התחלתי לשאול אותה שאלות. שאלתי על מה הרב דיבר אתה, באיזה אופן התנהלו המפגשים, וכשהבנתי שהיה לזה אופי מיני לכאורה, פשוט אמרתי לה: 'זהו, עכשיו תשפכי את הכול', והיא שפכה וסיפרה לי הכל.

ההלם
א' שהכירה את שמו של הרב חפוטה כמו כל תושבי שכונת אזורים ורבים אחרים, הייתה המומה כששמעה את סיפורה של ר'. למרות שחששה מאחר שמדובר ברב גדול ומוכר בעיר, היא ידעה שעליה לעשות מעשה ולחשוף את הסיפור.

"הרב הזה הוא איש גדול מאוד, מקובל מאוד, אדם מבוגר ומכובד והיא ילדה קטנה. לא ידעתי מה לעשות, הייתי מבולבלת. הרגשתי שאני חייבת לבקש את עצת הרבנים, הייתי חזקה בהחלטה שלי לחשוף את הסיפור, להוציא את האמת החוצה, אבל רציתי לקבל את ברכת הרבנים.

"התקשרתי לרב אחד ודיברתי איתו. הייתה לנו שיחה מאוד קשה. סיפרתי לו את הסיפור והוא פשוט לא יכול היה לדבר. הוא צעק לי בטלפון: 'אני רועד, כל הגוף שלי רועד, זה לא יכול להיות, זה לא הגיוני' ואז הוא פשוט פרץ בבכי. אחרי שדיברתי איתו, פניתי לרבנים נוספים והתייעצתי איתם, כולם היו בהלם מוחלט, כולם חיזקו אותי בהחלטה שלי לחשוף את הסיפור. אחרי שדיברתי איתם וקיבלתי חיזוקים, החלטתי ללכת למשטרה".

בעקבות התלונה שהוגשה על ידי א', לפני כחודש נפתחה חקירה בתחנת משטרת נתניה. הרב חפוטה נחקר ונעצר.
בית משפט השלום בעיר האריך את מעצרו פעמיים. ביום שני השבוע הוגשה נגדו בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים וכתב אישום בגין שלושה מקרי אינוס ומעשה מגונה.

ה"תיקון"
כתב האישום שהוגש נגד הרב חפוטה מתאר עד כמה ניצל לכאורה את תמימותה של ר' והכל "בחסות" הדת. בכתב האישום נטען כי במהלך החודשים יולי ואוגוסט 2010, ב