כל הילדים אוהבים קרקס. מופעי האקרובטיקה, הליצנים והלוליינים, הופכים את הקרקס ליעד אטרקטיבי במיוחד עבור הילדים, כמו גם להוריהם, שלעתים נהנים אף יותר מילדיהם בעת המופע המרהיב.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

במהלך חודש אוגוסט, יוכלו תושבי נתניה והאזור ליהנות מ"קרקס מדראנו" אשר צפוי להגיע ולהתארח בעיר למשך שבועיים ימים, אולם הגעתו של הקרקס מלווה בכעס רב מצד תושבי שכונת קריית השרון, שם צפוי לקום הקרקס בעוד כחודש וחצי.

"אנחנו מאוד מרוצים שהקרקס הגיע לעיר וסביר להניח מאוד שגם נבקר בו עם הילדים", אומר דני רז תושב השכונה. "אך לצערי, מקומו של הקרקס הוא לא בתוך שכונת מגורים, ועם כל הרצון הטוב, אין שום סיבה שתושבי השכונה ייאלצו לסבול ממטרדים במשך שבועיים בגלל החלטת העירייה להקים את הקרקס בשכונה".

הקרקס אשר צפוי לקום בתחילת חודש אוגוסט, יוקם במגרש החנייה שבסמוך לחורשת הסרג'נטים בקריית השרון. הופעות הקרקס יתקיימו בין התאריכים 11-25 באוגוסט, במהלכם יקיים הקרקס כ-18 הופעות בעיר, דבר שכאמור, גורם לתחושת כעס אצל לא מעט מתושבי השכונה: "מדובר בבלאגן, רעש, עומסי תחבורה שיימשכו למשך שבועיים.

"קשה לנו להבין מה הביא את העירייה להחליט שזה יהיה מיקום הקרקס, לאורך כל השנים כשהיה מגיע קרקס לעיר היו מקימים אותו למרגלות הרי גרינטל על כביש שדרות בנימין, שם זה לא היה פוגע באף אחד, אולם כעת הדבר פוגע בתושבים רבים ויוצר כעס גדול, ככה שההחלטה של העירייה תמוהה מאוד בעיניי".

כעסם של התושבים גדול עוד יותר, בעיקר בהתחשב בעובדה כי גם בשנה שעברה הוקם באותו המתחם קרקס (קרקס אירופה), דבר שגרם לדבריהם לנזק במתחם הקרקס: "בשנה שעברה כבר היינו באותו הסיפור", מספרת לאה ניר.

"צלצלנו פעם אחר פעם למוקד העירוני בבקשה שיעשו משהו, אבל נאמר לנו בכל השיחות כי אין להם מה לעשות בנידון. בסוף יצא שבמשך ימים היינו בעוצר בבתים בשל עומסי תחבורה בשעות היום. אם זה לא מספיק, כשהקרקס פירק את האוהל ועזב את המקום, ניתן היה לראות חורים גדולים על האספלט במקום בו היו היתדות. קצת מוזר לי שהעירייה ששילמה כל כך הרבה כסף על להפוך את המקום למגרש חנייה, נותנת שיהרסו אותו ולא פועלת נגד זה".

מעיריית נתניה נמסר: "בשנים קודמות מוקם הקרקס במערב העיר, קרבנו את הקרקס אל קרית השרון, צעד שהתקבל באהדה רבה על ידי התושבים – אך לא סוד הוא, שלא בכל דבר ניתן להגיע לתמימות דעים מלאה".