מדי קיץ מתלוננים תושבי נתניה על צעירים שמרעישים בשעות המאוחרות של הלילה. אולם נראה כי בשכונת דורה בנתניה, מי שגורם לרעש בשעות הלילה המאוחרות של הקיץ ומפריע למנוחת השכנים, הם למרבה ההפתעה - התושבים עצמם.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות נתניה"

מתלונות שהצטברו בחודש האחרון עולה כי רבים מתושבי השכונה הופכים את בתיהם למוקדי שמחות, ומקיימים שם אירועים שונים הנערכים עד השעות הקטנות של הלילה, וזאת למורת רוחם של לא מעט מתושבי השכונה.

"בחודש האחרון ההרגשה שלנו היא כאילו אנחנו חיים בתוך גן אירועים ולא בתוך שכונה בנתניה", מספרת ג', תושבת המקום. "אם היה מדובר באירוע חד פעמי, אז היינו יכולים לספוג את זה, אבל מדובר בדבר שהפך לשיגרה בשכונה, ומתקיים לא פעם ולא פעמיים במהלך כל שבוע וזה הורס את שיגרת החיים שלנו".

על פי ג', החלו בחודש האחרון תושבי השכונה בהפקת אירועים בבתיהם, כשלא פעם הם מתעלמים בבוטות מתלונות השכנים ומפעילים מערכות הגברה עד השעות הקטנות של הלילה.

"אנשים איבדו פרופורציות, עושים אירועים עם מוזיקה רועשת, מערכות קריוקי, תאורה חזקה. זה לא שפוי, מצד אחד, אתה רוצה לשמור על שכנות טובה ולא להעיר להם, אבל יש גבול. אלו אירועים שמוזמנים אליהם עשרות אורחים. הדבר יוצר עומס גדול בשכונה מבחינת תחבורה, וזאת כמובן בנוסף לרעש שהם גורמים".

באחד המקרים שאירע במוצאי שבת האחרון, נערך אירוע גדול ברחוב שמואל, אליו הגיעו עשרות אורחים ושגרם לאי נוחות גדולה בשכונה, כפי שמספר מ': "זה גובל בחוצפה, אנשים עושים אירוע וכופים על רחוב שלם לשמוע את המוזיקה שלהם בווליום גבוה".

מ' מסביר כי חיכה עד השעה 23:00, אז על פי החוק אסור להרעיש, על מנת לפנות אל המוקד העירוני. להפתעתו, במוקד העירוני לא התייחסו לטענותיו. "כשהגיעה השעה 23:00 צלצלתי אל המוקד העירוני שם נאמר לי על ידי המוקדן כי הוא כבר קיבל תלונות על האירוע וכי ניידת פיקוח ומשטרה נמצאות בדרך אל המקום, אבל אף אחד לא הגיע. עד חצות ורבע המוזיקה המשיכה ורק התחזקה ולאף אחד לא הזיזו התלונות שלנו, חבל שזה המצב בשכונה".

מעיריית נתניה נמסר: "במהלך חודש יוני הועברו אלינו פניות בנושא רעש והפרעה ברחבי השכונה. כשמדובר באירועים הנערכים בבתים פרטיים, אנו מפנים את הקריאה לטיפול המשטרה, שהינה הגוף האמון על הנושא. הפניות שהגיעו למוקד העירוני ועסקו בהקמת רעש בשטח ציבורי, טופלו, כאשר בעשרה מקרים הגיע צוות פיקוח עירוני למקום ומצא את המקום שקט. במקרים אחרים, הגיע צוות שפינה את מקימי הרעש".

מהמשטרה לא התקבלה תגובה עד סגירת הגיליון.