שבועיים וחצי אחרי פיצוץ בלוני הגז בבניין בכיכר העצמאות בנתניה ורוסלנה גלזמן וסבתה ממוקמות בדירה אחרת.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

רוסלנה גלזמן, חיילת בשירות קבע, מתגוררת עם סבתה. בזמן פיצוץ בלוני הגז שאירע לפני שבועיים וחצי בעיר, בילתה עם חברים במסיבת יומולדת בתל אביב. רק בשבוע שעבר הצליחו גלזמן וסבתה לעבור לדירה חדשה בעיר.

רוסלנה, בוגרת התיכון "שרת", זכתה לפני 4 שנים בפרס של האיחוד האירופי על עבודה שעשתה באסטרופיזיקה. "שלוש דקות אחרי הפיצוץ סבתי התקשרה וסיפרה שהתרחש פיצוץ בסמוך לבניין ושרק כמה זגוגיות נשברו. אמרתי לסבתא שאם זה לא בבניין שתלך לישון ושבבוקר נעדכן את בעל הדירה. אחרי כרבע שעה היא הייתה שוב על הקו ואמרה ששוטרים רוצים לפנות אותה לבית חולים 'לניאדו'.

"יש לי סבתא בת 85, אישה מגניבה ואמרתי לה: 'קחי איתך ארנק, תעודת זהות ופלאפון. בלי זה את לא יוצאת מהבית. אל תדאגי, אני אגיע ואהיה איתך'". באותו רגע התחיל סיפור שרוסלנה לא תשכח זמן רב. "השוטר שליווה את סבתי שאל אם אני יכולה להגיע בתוך עשר דקות, חברים לקחו רכב והתלוו אליי".

בעזרת חבריה הגיעה גלזמן לאזור הפיצוץ, שם נתקלה במחסומים שמנעו ממנה את הכניסה לבניין. חברותיה נשארו במקום והיא מיהרה לבית החולים, לבדוק את מצבה של סבתה. "ראיתי שהיא כבר התמקמה והייתה רגועה בבית החולים והתחלנו לדבר על איפה נהיה מחר", סיפרה.

"לא היה לי לאן לקחת את סבתא. היא אישה דעתנית שאמרה 'אני לא הולכת לדיור מוגן או לבית אבות'. התחננתי שישאירו אותה בבית חולים. "צה"ל ועיריית נתניה שיתפו פעולה והקשיבו לתחנוניי וזה לא היה פשוט שהיא תישאר שם עד יום שלישי. כל יום התחננתי ליום נוסף. בעוד סבתא בבית חולים גם אני חיפשתי מקום להעביר בו את הלילה. אנשי העירייה הפנו אותי למלון 'גליל', שם ישנתי בלילה שבין חמישי לשישי.

"בבוקר התקשר אליי מישהו שהציג עצמו כעובד עירייה, ואמר שעליי לפנות את החדר במלון ולהגיע לחפ"ק בכיכר העצמאות". בחפ"ק, טוענת גלזמן, אמרו לה לנסוע לפנימיית בני עקיבא ולישון שם על מזרון. "הודיתי להם ואמרתי שיש לי חברים. בסוף השבוע ישנתי אצל קרובים מחוץ לעיר. רק ביום ראשון הגעתי לעירייה ופגשתי את אחראית מחלקת הרווחה, שהתעניינה איפה ישנתי והתפלאה לשמוע שלא ישנתי במלון גליל. לטענתה, עמדו לרשותי שלושה לילות שם".

אבל התבקשת להתפנות אחרי הלילה הראשון.
"נכון. היא כעסה עליי, כי העירייה שילמה סתם, אבל גם ביקרה את התנהלות העירייה בסיפור הזה. ביום שלישי סבתא השתחררה מבית חולים וקיבלה חדר ליומיים במלון 'כורש'. הצבא הלך לקראתי. את הדירה השכורה החדשה מצאתי הודות לראש הענף שלי שפנה למתווכת שהוא מכיר".

נכון להיום גרות גלזמן וסבתה בדירה אחרת בעיר. "שתינו קצת מאוכזבות מהתנהלות העירייה, שהתגלתה כאיטית. כולם היו עדים לחוסר הסדר בימים הראשונים. לסבתא ולי חשוב ששתינו בסדר, אנחנו בריאות וביחד, וכל השאר, כלומר רכוש שאבד, לא חשוב. "יש לנו חלומות בלילה. סבתא שומעת פיצוצים ואני רואה את עצמי ממשיכה לחפש בדירה, אך בזה למזלנו זה נגמר".