רק בעלי הכלבים יכולים להבין את התחושה הקשה שמחלחלת כשכלבם נגנב או אבד, והסיכויים למוצאו קטנים. המקרה של לירז בן דוד בת ה-26 מפרדס חנה, שמצאה את כלבה לאחר שנתיים, יכול לתת תקווה עבור כל אלה שעדיין מחפשים את כלבם האהוב.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות נתניה"

בן דוד התגוררה בעבר בנתניה, ויום אחד כשהיא חזרה לביתה, היא גילתה כי הבית נפרץ וכלבה בודי, מגזע פאג, נגנב. "גנבו לי רק אותו", מספרת בן דוד. "מאותו הרגע חיפשתי אותו בכל מקום. פרסמתי מודעות, תליתי שלטים, נכנסתי לכל מיני אתרים, מה לא עשיתי כדי למצוא את הכלב שלי?".

בשלב מסוים התייאשה בן דוד מלחפש אחריו, אך עמוק בפנים הייתה התקווה שיום אחד היא תמצא אותו. חלפה שנה וחצי, ובינתיים בן דוד לקחה עוד כלב. לפני שנה היא נתקלה באתר האינטרנט של הארגון "המלאכים של רקסי", והחליטה שהיא תנסה לפנות דרכם לאנשים שאולי ראו את בודי.

"חשבתי שאין לי מה להפסיד. אחרי שנה וחצי בלעדיו, שמתי מודעה נוספת באתר". אך כנראה שהתקווה והעקשנות של בן דוד השתלמו, ושנה נוספת חלפה עד שהתקשר אליה אדם מקריית אתא, שטען שמצא את כלבה האבוד. "הוא רשם לי הודעה בפייסבוק בטענה שהוא כנראה מצא את הכלב שלי, נתתי לו את המספר שלי והוא התקשר אליי".

איך הרגשת כשראית את ההודעה הזאת?
"לפני שנה מישהו אחר התקשר אליי ואמר שהוא מצא את בודי שלי. תיאמנו פרטים ובסוף הסתבר שזה לא היה הכלב שלי. אז בגלל שהתאכזבתי כבר פעם אחת איפשהו אמרתי לעצמי גם הפעם שלא יכול להיות שזה הוא. שזה לא בודי שלי. היו פעמים שחשבתי שאולי הוא אפילו מת. אבל המוצא הישר מקריית אתא חיפש את מספר הטלפון שלי על פי השבב שהיה לבודי, אך המספר שהיה לא היה מעודכן. הוא ניסה דרך הווטרינר וכשזה לא הצליח, הוא התחיל לחפש אחריי באינטרנט וככה הוא נתקל במודעה שלי".

בן דוד נכנסה למכוניתה ונסעה לקריית אתא בתקווה שהפעם אכן מדובר בבודי, וגילתה לשמחתה שאכן כך. "כנראה מי שגנב אותו מכר אותו למישהו בקריית אתא", מסרת בן דוד. "האיש שמצא אותו אומר שאבא שלו שעושה ריצות בכל בוקר ראה את בודי מסתובב ברחוב במשך שלושה ימים ברציפות. הוא לא הבין של מי הוא, ואחרי שלושה ימים לקח אותו לווטרינר ובדק את השבב שלו. ברגע שראיתי את הפרצוף שלו, ישר זיהיתי שמדובר בבודי!".

הוא זיהה אותך?
"הוא לא זיהה אותי בכלל וגם לא את שמו, אבל אסור לשכוח שעברו שנתיים וחצי מאז שהוא ראה אותי. במשך כמה ימים הוא ישב ליד הדלת ולא זז. היום הוא נקשר אליי, אבל אני לא חושבת שהוא באמת יודע מי אני, אני חושבת שהוא פשוט מרגיש כאילו הוא בבית חדש".