המחאה החברתית בשבועות האחרונים לא פוסחת על שום סוגיה בוערת במדינה שלנו. מחירי הדיור, הדלק וגידול הילדים, כולם קיבלו קרדיט, אך מה עם מצב בעלי החיים במדינה?

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

בשבוע שעבר מצאו פעילים מהמאהל בנתניה שני גורי חתולים עם רגל קטועה. הפעילים אספו את הגורים המסכנים למאהל, שם קטי פרומקין בת ה-25 ראתה אותם והחליטה לקחת אותם תחת חסותה. פרומקין, סטודנטית לחינוך מיוחד, עברה לגור באוהל כבר ביום רביעי שעבר. את החתולים היא שמה יחד איתה באוהל, בתוך קופסת קרטון עם מים, ואפילו קנתה להם מטרנה כיוון שמדובר בגורים קטנים.

כשפרומקין ראתה אותם היא נדהמה לראות שלכל אחד מהגורים רגל אחת קטועה. "ראיתי שזו לא פציעה חדשה, אבל עדיין ירד להם דם", היא מספרת. "זה נראה כואב וניכר שהיה להם קשה ללכת. אמרתי לעצמי שזה שהם ישארו בחום, לא יעזור".

עברו התעללות ומצאו מקלט בקרב פעילי המחאה. הגורים במאהל, השבוע

פרומקין החליטה שהיא לוקחת את המושכות לידיים ותנסה להציל את הגורים המסכנים כל עוד היא יכולה. "לקחנו את החתולים לווטרינר בנתניה, והוא קבע חד משמעית שהפציעה נעשתה בצורה מאוד אכזרית. כנראה שמישהו פשוט חתך לגורי החתולים את הרגליים. מישהו עשה את זה בצורה מאוד מרושעת ומכוונת", אומרת פרומקין. "זאת פשוט התעללות".

פרומקין והווטרינר פחדו שהחתולים יקבלו זיהום כתוצאה מההתעללות המחרידה והפושעת ורצו לנתח את החתולים כדי למנוע סיבוכים. "הניתוח עולה המון כסף
והווטרינר הציע שנפנה לעמותה כדי לקבל עליהם חסות. פנינו לעמותה מהאזור שהסכימו לקחת עליהם חסות בתנאי שיוכלו למצוא להם משפחות מאמצות.

פרומקין הסכימה לתנאי והחתולים נלקחו לווטרינר על חשבון העמותה. הניתוח אכן בוצע ובמקביל חיפשו פרומקין וחבריה בתים מאמצים לשני החתולים. "אני לא יכולה לאמץ את החתולים כי אני אלרגית אליהם ובכל הזמן שטיפלתי בהם הייתי על כדורים", אומרת פרומקין.

בסופו של דבר, הצליחו למצוא החברים את נועה צור, עוד פעילה באוהל המחאה בנתניה, שתשמש כמשפחה מאמצת לחתולים. "היא אפילו החליטה לעזוב את המאהל לטובת הטיפול בחתולים", מספרת פרומקין.

ביום שבת מצבם של החתולים הידרדר, וצור נאלצה לקחת אותם לווטרינר, שחיבר את אחד מהם לעירוי. כרגע, מצבם השתפר ללא היכר. "היום החתולים במצב הרבה יותר טוב", מספרת צור. "הם אוכלים, משחקים ומתנהגים כמו חתולים רגילים".