נהג שהגיע ביום ראשון השבוע לכלביית נתניה, היה מלווה בכלב מבוגר כבן 12 שנה, ואמר למתנדבי הכלבייה כי הוא מעוניין למסור אותו. "הכלב נראה ממש לא טוב", מספר אמיר שדה, מתנדב בעמותת "נתניה אוהבת חיות". "הוא היה רזה מאוד וסבל, מדלקות עור ואוזניים".

חברי העמותה הסבירו לאיש שמעשהו כמוהו כגזר דין מוות לכלב, כי אף אחד לא ירצה לאמץ אותו במצבו. "הסברנו לו שלא מדובר כאן במסירה, אלא ממש בהמתה", מדגיש שדה. "כמו כן אמרנו לו שעליו לשלם סכום של 200 שקלים אם הוא רוצה בכל זאת למסור את הכלב, אך הוא לא היה מוכן לשלם בשום אופן, ואפילו התרעם: 'מה, אני נותן לכם את הכלב, ואני עוד צריך לשלם?' הסברנו לו שוב שבמעשהו הוא למעשה הורג את הכלב".

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

סוגיית המתות הכלבים היא עניין כואב עבור המתנדבים בכלבייה, המנסים למזער את הסבל שעוברים הכלבים השוהים בה. לכלב הזה, מספר שדה, לא היה שום סיכוי. "היה ניתן למנוע את המחלות שתקפו את הכלב כבר לפני שלוש שנים, אם בעל הכלב היה מטפל בו כמו שצריך", מדגיש שדה. "המצב הזה הרי לא קרה ביום אחד. אנשים בקושי מאמצים כלבים מבוגרים, ובטח שלא במצב בריאותי כזה. לצערי, נאלצנו להמיתו".

וזהו לא מקרה ההזנחה היחיד בו בו נתקלו מתנדבי הכלבייה השבוע. באחד הבקרים, כשהגיעו לכלבייה, הם נתקלו בכלב טרייר שמישהו קשר לגדר הכלבייה.
"הכלב היה קטן וחמוד, כבן 12, ושקל כארבעה קילוגרם", מספר שדה. "הוא סבל מדלקת עיניים שבאופן מתמשך לא טופלה, הלכה והתדרדרה, וגרמה לרקב של העיניים שפשוט הלכו ונהיו מודלקות יותר ויותר. מה שעצוב זה שזו לא מחלה שנגרמה מזקנה. הכלב הזה היה שייך למישהו, אך הוא נמצא במצב הזה שנים. כשהכנסתי אוכל ומים לתא שלו, הוא בכלל לא ידע להגיע אליו לבד, והיה צריך מישהו שיאכיל אותו".

גם המקרה הזה, לצער המתנדבים, נגמר בהמתה. "אנשים חייבים לטפל בבעל החיים שלהם", מסביר שדה. "לקשור את הכלב לגדר או לזרוק אותו לרחוב זה הפתרון הכי קל, אבל עם טיפול נכון המחלות האלו יכולות לעבור בקלות, וכך ייחסך מהכלבים סבל רב".