אלון תורג'מן רק בן 20, אבל בשבוע שעבר כבר הספיק לחתום במכבי חיפה, וזאת למרות ששיחק רק עונה אחת בליגת העל במדי הפועל פתח תקוה. היום הוא כבר מוזכר כמי שצפוי להיות הדבר הגדול הבא בכדורגל הישראלי.

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

למרות הזיקה המובהקת שלו לדת והעובדה כי הילד החדרתי מגיע מבית מסורתי ושומר מצוות, הוא לא מוותר על החלום הגדול שלו - להפוך לאחד משחקני הכדורגל המובילים בישראל. אז נכון, ישנם מקרים כמו זה של שניר גואטה, שכיכב במדי אשקלון בעונה שעברה והחליט שהזיקה שלו לדת חזקה יותר מזו של הכדורגל, וירד לליגה א' כדי שיוכל להמשיך לשחק בימי שישי בלבד, אבל בינתיים אצל "תורג'י" - כפי שכונה בבית"ר טוברוק בה גדל - הקריירה היא מעל הכל.

מוחרר מתלהב
כאמור, תורג'מן הוא תוצר נוסף של בית"ר טוברוק. החלוץ המוכשר שיחק אצל אורן מוחרר בקבוצת הנוער של טוברוק וסומן כבר מגיל צעיר ככישרון שעשוי להגיע רחוק. את הפריצה הגדולה שלו עשה בגיל 17, כשסיים כמלך שערי הקבוצה ואחד הכובשים המצטיינים בליגה הראשונה לנוער, מה שהעלה את רף הציפיות ממנו בצורה משמעותית.

"אמרתי מההתחלה שאלון תורג'מן יהיה שחקן כדורגל ענק", משחזר מוחרר, "ראיתי מה יש לו ברגליים, לפעמים אפילו טוב יותר ממנו, ונלחמתי כדי שהוא עצמו יראה את זה ויעשה הכל כדי שיצליח ויגיע רחוק. מדובר בשחקן מעולה שיכול בעוד כמה שנים לצאת לאירופה בלי שום בעיה. גולר אמיתי".

ההתפתחויות שהנחיתו את תורג'מן במועדון הכי גדול בארץ, תפסו גם אותו מופתע למדי. הוא חשב שאולי כדאי יהיה להמשיך עונה נוספת במדי הכחולים של פתח תקוה, אבל כשיענקל'ה שחר קורא לך, אתה לא חושב פעמיים. אלישע לוי, מאמן האלופה, ראה ושמע על החלוץ, וביקש מהנשיא שלו לסגור עם אריק איזיקוביץ' את הבאתו לכרמל, וכך נסללה דרכו של תורג'מן להזדמנות המקצועית הגדולה בחייו עד עכשיו.

תורג'מן: "אני עדיין צריך לעכל את זה שעברתי למכבי חיפה. כשאתה ילד, אתה חולם להגיע לקבוצות הגדולות כמו מכבי חיפה, וכשזה קורה באמת, אתה צריך יום-יומיים כדי להבין שזה באמת קרה, ואז להתאפס ולתת את כל כולך".

אתה כבר מדמיין את עצמך דוהר על הדשא של קריית-אליעזר במשחקים גדולים?
"אשקר לך אם אגיד שלא. אני מאוד רוצה כבר שזה יקרה, כי אני אוהב מעמדים כאלה. בין אם זה משחק ליגה ובין אם זה משחק בצ'מפיונס-ליג, לשחק עם מכבי חיפה זה משהו שמרגש אותך מאוד וגורם לך רק לרצות להגיע לרגע הזה".

עברת עונה לא פשוטה בפתח תקוה, ובכל זאת הצלחת להרשים.
"זאת הייתה העונה הראשונה שלי בליגת העל, ועברתי בה כל-כך הרבה, שאני לא יודע אם יש עוד שחקן בשנה הראשונה שלו שעבר את זה. החלפתי ארבעה מאמנים בעונה, היו בעיות עם ההנהלה באמצע השנה, והיה הלחץ הגדול נגד ירידה. זה לא פשוט לשחקן צעיר בעונה הראשונה שלו לעבור טראומות כאלה, וזאת בהחלט הייתה סוג של טראומה עבורי".

לקחת בחשבון סיטואציה שתתייבש על הספסל? הסגל של חיפה משופע בשחקנים טובים.
"ברור לי בדיוק לאן אני מגיע. זאת מכבי חיפה, ובמועדון כזה יש סגל של הרבה שחקנים טובים, יקרים ומוכשרים. אין חוכמות, אם לא תיתן מעצמך את המאה אחוז, הסיכויים שלך לשחק יהיו קטנים מאוד. אני יודע מה אני יכול לתת ומה יש לי להוכיח, ואני מקווה מאוד שיתנו לי את הקרדיט, הבמה והביטחון להראות את זה".

בעונה האחרונה, בין בלאגן לבלאגן, הפגין תורג'מן יכולות התקפיות שהפתיעו לא מעט מאמנים. אולי דווקא בגלל הקשיים הגדולים שעברו עליו בפתח תקוה,
נפרשה בפני תורג'מן האפשרות לעלות למגרש עם ביטחון וגב מקצועי, דברים שגרמו לו לפרוח ולהיכנס לתודעה של לא מעט מאמני כדורגל בארץ.

אלון, אתה עדיין חייל, שחקן צעיר מאוד. מי תומך בך?
"מי שהכי הרבה מלווה אותי ותומך בי זה אבא שלי, יהודה. גם אחי ארז בא המון למשחקים ואימונים. אין ספק שזה עוזר לי המון. אני מרגיש הרבה ביטחון כשהם מגיעים ויושבים ביציע, בעיקר אבא שתמיד מכוון אותי".

אתה מרגיש שאתה משלם מחיר מסוים על ההצלחה הזאת? חברים שלך יוצאים למסיבות, ואילו אתה מחויב לשמור על אורח חיים ספורטיבי.
"תמיד יש את המחשבות האלה. זה לא פשוט לעשות את הנסיעות האלה כל יום, אבל כשהולך לך טוב, זה שווה כל שנייה על הכביש. ברגע שאתה יודע שיש מועדון שתומך בך ואתה מקבל בו קרדיט ומחזיר על המגרש, אין הרגשה טובה מזו".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד שלוש שנים?
"אני מאוד רוצה לעשות קפיצת מדרגה נוספת בקריירה, ואני מאמין שאגיע גם לאירופה. יש לי חלום לשחק בליגות המובילות, ולא לצאת סתם למסע אירופאי רק כדי להגיד שהייתי שם".