עולם הבידור הישראלי הוכה בתדהמה אתמול, עם מעצרה של הזמרת מרגלית צנעני בחשד לסחיטה באיומים כנגד האמרגן אסף אטגדי. איומים, אשר לפי החשד בוצעו על ידי עבריינים שהוזמנו על ידי הזמרת.

בעיר נתניה, בה גדלה צנעני, ובה חיים עדיין מרבית מבני משפחתה, הפכה הפרשיה לשיחת היום, כשמסך העשן המאפיל על פרטי החקירה בשלב זה מהווה קרקע פורייה לחרושת שמועות: "הסיפור הזה ממש מפתיע", אומר אחד הבעלים של בית קפה במרכז העיר.

"מרגול היא מישהי שגדלה כאן והיא דמות מאוד מוכרת בעיר, ממש כמו בני משפחתה, יש כאן המון אנשים שמכירים אותה אישית ואי הידיעה לגבי כל הפרטים בפרשה גורמת לאנשים כאן להמציא סיפורי אלף לילה ולילה, יחד עם זאת אנחנו מאוד מקווים שהסיפור הזה יסתיים בהקדם ועל הצד הטוב ביותר, קשה לנו להאמין עליה".

מרגלית צנעני באור הזרקורים:
מרגול: "יאללה, עזבו אותי כבר"
הדג נחש סולחים לצנעני
ומה אתם חושבים על מרגול? כתבו לנו בפייסבוק

צנעני, אשר בילתה את שנותיה הראשונות בבירת השרון הינה הבת הבכורה מבין שבעה אחים. אחיה, יורם צנעני, המתגורר עדיין בעיר, קיבל בהלם גדול את דבר מעצרה של אחותו: "ביום שלישי חבר צלצל אליי ושאל אותי אם שמעתי על המעצר וזאת הייתה הפעם הראשונה שהבנתי מה קרה", הוא מספר, "לאורך כל יום שלישי אני ושאר בני משפחתי ניסינו לדלות פרטים על מה שקרה, אבל ניזונו רק מהתקשורת ונבצר מאיתנו להגיע ולתמוך במרגלית.

"כל בן אדם, גם גדול הפושעים, זקוק לתמיכה של המשפחה ברגעים קשים, על אחת כמה וכמה מישהי כמו מרגול, שאני ממש לא מאמין שעשתה את הדברים האלו. קשה לנו שאנחנו לא יכולים לחזק אותה".

צנעני מאמין כי בשל העובדה כי אחותו הינה דמות מוכרת על מסך הטלוויזיה הישראלי, מנסים במשטרת ישראל לנפח את הפרשה: "דבר אחד בטוח והוא
שהמשטרה עשתה חגיגה גדולה מהמעצר הזה, הם מתנהגים כאילו עצרו רוצחת שטבחה אנשים באכזריות הכי קשה בעולם. זאת תחושה מאוד לא נעימה ואין לי ספק שאם זה היה קורה למישהו אחר זה לא היה מקבל את התהודה הזאת, ממש קשה לי להשתחרר מהעובדה הזאת, על אחת כמה וכמה כאדם שומר חוק".

צנעני מסביר כי היכרותו האישית עם אחותו ואופיה מקשים עליו להאמין כי החשדות כנגדה יתגלו לבסוף כנכונים: "אנחנו שבעה אחים וכולנו מאוד קרובים אחד לשני. זכויותיה על רקע הפעילויות ההתנדבותיות שהיא עושה פשוט מגמדים את הכל. היא אדם שתורם המון לקהילה ומדהים איך הכול נמחק פתאום בשנייה. אני מזועזע לחשוב על כך, אבל גם אם חס ושלום יוכח שהחשדות נכונים, אז מה? כל מה שהיא עשתה למען אנשים עד היום נמחק? האמות מידה והערכים שגדלנו עליהם לא מסתדרים לי עם החשד הזה, ואני אוכה בתדהמה אם יתברר שזו האמת, היא אדם טוב מדי".