"אמרתי להם שיפסיקו, אבל הם לא שמעו בקולי, ואז יצא לי להגיד מתוך כאב 'למה בן זונה, למה?' ואז השוטר ששמע את זה הסתובב אליי, נתן לי סטירה חזקה והעיף אותי לקיר. נחבלתי בראש והייתי מזועזעת. הפחד השתלט עליי. תפסתי את החולצה של השוטר בכל הכוח, וניסיתי לדחוף אותו החוצה מהחדר, חשבתי שבגלל שאני בחורה זה יעזור לי. הייתי בטוחה שהוא לא ירביץ, אבל הוא המשיך לתת לי מכות, כאילו הוא מרביץ לגבר. השוטר הרביץ לי בלי רחמים".

גם השוטרים חוטפים:
תקף שוטרים ושוחרר
קצין משטרה לשעבר תקף שוטרים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

במילים הללו תיארה מרים (שם בדוי), 24, מכפר יונה את הסיוט שחוותה לטענתה לפני מספר שבועות. בלשי מחלק הנוער של תחנת נתניה הגיעו לביתה כדי לעצור את אחיה, ולטענתה השתמשו בכוח בלתי סביר בעליל, על גבול האכזריות. מרים מודה כי ניסתה להסתיר את אחיה שנימלט ממוסד וניסתה להגן עליו, אך לדבריה, השוטרים השתמשו כלפיה באלימות קשה שלא הייתה נחוצה.

"לפני כחודש אחי הקטן עזב את המוסד לשיקום האסיר והגיע הביתה", סיפרה מרים "לידיעות נתניה". "בתור נער הוא הסתבך בפלילים ובסופו של דבר נכנס למוסד. אנחנו משפחה עם מצוקה כלכלית, לצערי. עלינו ארצה מאתיופיה עם אמא שלא ממש ידעה איך לפרנס אותנו. לפני כמה שנים אמא נפטרה, ונשארנו יתומים. החיים שלנו הפכו לסיוט. למרות הכל, הצלחתי לעמוד על הרגליים ולצאת ממעגל העוני והמצוקה. לאחי הקטן היה פחות מזל והוא כל הזמן הסתבך בפלילים. כשראיתי אותו עומד בפתח הבית נבהלתי, כי ידעתי שהוא ברח מהמוסד וידעתי גם שהמשטרה תחפש אחריו. לא הייתה לי ברירה, הוא אחי. מהר מאוד המשטרה איתרה אותו".

"חכי מה יהיה בתחנה"
ביום ראשון שעבר, בשעות הבוקר, בזמן שהיא מתארגנת להתחיל את יומה, שמעה מרים דפיקות חזקות בדלת. אחיה, שהיה בבית, מיהר להתחבא מתחת למיטה. "כשהשוטרים שאלו אותי אם אחי בבית, אמרתי שהוא לא בבית. שיקרתי, אבל לא רציתי שיכניסו אותו לכלא, ניסיתי לגונן עליו. ידעתי שהם ימצאו אותו, כי הם כבר חיפשו אותו מתחת למיטה, אבל לא רציתי להיות זאת שלוחצת על ההדק. תוך כמה דקות הבלש באמת מצא את אחי והורה לו להזדחל החוצה מתחת למיטה. הייתי במבוכה, בגלל השקר. הורדתי את העיניים ופניתי לכיוון היציאה מהחדר".

בנקודה הזאת, לטענתה של מרים, התחיל הסיוט שלה. "אחד השוטרים אמר לי 'אז מה, התחלת לשקר?', עניתי לו בטון תקיף, והוא הרים עליי את היד בתנועה מאיימת. אחי ראה, את זה ואמר 'תעזוב אותה'. באותו הרגע אחד השוטרים קפץ על גבו, הדביק אותו לרצפה, אזק לו את הידיים ונתן לו כמה אגרופים. נבהלתי, תפסתי את היד של השוטר ואמרתי 'די בבקשה, לא, בבקשה תפסיקו', אבל הם לא שמעו בקולי".

לאחר מכן מתארת מרים את המכות שספגה, לדבריה, מהשוטר האלים לכאורה. "התכופפתי והרגשתי עוד כמה מכות חזקות בבטן. זה היה פשוט מחריד, הכאב והפחד שחשתי באותו רגע. השמלה שלי ירדה למטה, מלמלתי 'שמע ישראל, שמע
ישראל'. ואז הרגשתי עוד מכה בצלעות. השוטר המשיך לתת לי אגרופים. צעקתי :'הוא הורג אותי, תעזרו לי, תעזרו לי'. השוטרים שהיו בחוץ עלו למעלה והתערבו וצעקו לי: 'תעזבי לו את החולצה ואז הוא יעזוב אותך". הוא הושיב אותי על הרצפה, שם עליי אזיקים ואמר: 'חכי, מה יהיה לך בתחנה'".

מרים ואחיה נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים. היא עוכבה בתחנת המשטרה ומשם הובהלה לבית חולים 'לניאדו' לקבלת טיפול רפואי, שבסיומו שוחררה. לאחר מכן, היא הובאה שוב לתחנת נתניה, ונעצרה. בבוקר המחרת היא שוחררה למעצר בית.

"חזרתי הביתה מושפלת וכואבת", המשיכה מרים. "הלכתי בעצמי למחלקה לחקירות שוטרים כדי להגיש תלונה נגד השוטר שתקף אותי. לעולם לא אשכח את הטראומה שחוויתי באותו יום. הגוף שלי עדיין כואב. מאז אותו המקרה הייתי במיון כבר שלוש פעמים עם כאבי בטן ודימומים".

ממח''ש נמסר: "התקבלה תלונה במח"ש והיא תטופל בהתאם". ממשטרת נתניה נמסר: "הנושא נמצא בבדיקת מח"ש ועד לסיום הבדיקה לא ניתן להתייחס".