שלישיית סוסן
הרכב: שלוש בנות, ירדן, יובל ואופיר וזה גם סדר לידתן. נולדו ב-12.11.2000. האב אילן, איש מעליות, אמא שושנה אחות במחלקה כירורגית אורטופדית בבית החולים "לניאדו".

הבשורה: "בשבוע השישי ראו שק היריון אחד", מספרת שושנה. "בשבוע העשירי ראו את השני ובשבוע ה-12 את השלישי. בגלל שאני אחות במקצועי, לא ראיתי זאת כהצלחה טיפולית, אלא ככישלון. אילן מאוד התרגש, אני הייתי רציונלית, כי ההבנה שלי הייתה מתוך ידע".

החיים בבית הספר: הבנות לומדות בכיתה ו', באותה כיתה, בבית הספר הממלכתי דתי "ישורון", למרות שיש בשכבה שלהן כיתות מקבילות נוספות. "זה יותר כיף", אומרת יובל, "אנחנו לומדות ביחד למבחנים ועושות ביחד עבודות צוות".

מתחילים מחדש:
הילדים חוזרים ללימודים? כמה דברים שחשוב שתדעו
טיפים חשובים לכיתה א'
כל מה שרציתם לדעת גם בעמוד הפייסבוק שלנו


שושנה מנמקת: "לו הן היו בכיתות שונות, לא הייתי רגועה וכשאני לא רגועה, הן לא רגועות. לימודים בכיתות נפרדות הם גורם ללו"ח זמנים שהיה קשה לעמוד בו, כי היה גורם לפיזור במסיבות כיתה, בימי הורים, באסיפות כיתה, בטיולים שנתיים. ככה הכל מרוכז ומסודר ונעשה בתאום עם הצוות הבית ספרי, שזה לא מפריע להתפתחות הבנות בכל שלב בכל זמן".
"הבנות שונות מאוד באופיין, ולא מפריעות אחת לשנייה", מסבירה שושנה. "רק אם מישהי מעליבה אחת מהן הן מתלכדות. הייתה מורה שאמרה לי שלא שלושתן מקבלות אותו הציון במבחנים, אבל ממילא שלושתן מצטיינות ואם אחת מקבלת 90 והיא עצובה כי אחותה קיבלה 95, אני אומרת לה: 'תתגברי'".

מה בהפסקות: "כל אחת עם החברות שלה, או יחד עם עוד חברות. אין מצב שבהפסקה אנחנו רק שלוש", הן אומרות.

הכי טובה: "כולן טובות במתמטיקה", הן אומרות בחיוך. "שלושתנו בהקבצה א' במקצועות חשבון, אנגלית, שפה והנדסה".

החדר האינטימי שלי: הבנות ישנות באותו החדר. דירת המשפחה בת שלושה חדרים ושושנה מדגישה, כי "גם אם היו לנו חמישה חדרים, הן היו ישנות יחד".

משחק תפקידים: כולן עושות הכל. אופיר: "אני ויובל הכנו כדורי גבינה לשבת, ירדן הכינה סופלה. אנחנו אוהבות להכין קינוחים, ואופיר מומחית בסלטים".

פדיחות בבית הספר: "בתחילת השנה בבית הספר כולם מתבלבלים, גם המחנכת החדשה גם המורות המקצועיות".

יום הורים: שושנה מקפידה על התייחסות נפרדת לכל בת. "אני יושבת מול המורה ומבקשת לדבר בכל פעם רק על ילדה אחת בהתאם למה שנדרש ממנה. גם חשוב לנו שלא יפנו אליהן במשותף כאל 'שלישייה'. שלא יגידו 'השלישייה עשתה פרויקט כזה וכזה', אלא שיאמרו 'ירדן ,יובל ואופיר עבדו על...', המורות לגמרי איתנו בעניין הזה, ובמידת הצורך מעירות לתלמידים".שלישיית ברדה
הרכב: שני בנים, עומרי וגל והבת אוריאן, וזה גם סדר לידתם. תאריך לידה: 17.11.99. האב משה הוא שוטר, האם אילנית מזכירה, האחות הבכורה, דוראל, תלמידה בשכבה ט' בתיכון 'שרת' בנתניה.

הבשורה: "הייתי בת 25, אם לילדה בת שנתיים ובהיריון מתוכנן להגדלת המשפחה", מספרת אילנית. "לא ציפינו לשלישייה. לא עברתי טיפולי פוריות ובמשפחה לא היה ידוע על תאומים או על ריבוי עוברים. הלכתי לרופא לבדיקה שגרתית לשמוע פעימות לב. אני רואה שהרופא משתהה ונכנסת ללחץ. בכל זאת אצלי זה ילד שני, ואני יודעת שבתוך שניות מאתרים פעימות לב. 'מה קורה', אני שואלת את הרופא, 'הכל בסדר'? 'הכל בסדר'?, משיב לי הרופא בשלווה, 'אני בסך הכל מחפש את הרביעי'. התייבשתי".

החיים בבית הספר: השלושה הם תלמידי השכבה ו' בבית הספר תל"י אוסישקין בנתניה. "יש רק שתי כיתות בשכבה, לכן הוחלט להפריד בין הבנים לגיבוש זהות עצמית, כי הם מאוד קשורים אחד לשני. אחד מתחיל משפט, והשני משלים", מעידה אילנית.

מה בהפסקות: גל הולך לשחק עם עומרי ואוריאן משחקת עם חברותיה. גל: "עומרי ואני אוהבים לשחק ביחד, אפילו שלפעמים אנחנו רבים אבל ברור שמשלימים. יש בין שלושתינו חילוקי דעות כמו בכל משפחה".

הכי טוב: גל הכי טוב בחשבון. עומרי באנגלית ובספורט וידוע כאצן מצטיין, ואוריאן בולטות במקצועות ההומניים.

החדר האינטימי שלי: בנים לחוד, בנות לחוד. שני האחים חולקים חדר ואוריאן צוותה לאחות הבכורה.

משחק תפקידים: עומרי אחראי על המחסן מתוך בחירה, האחרים מתחלפים בתפקידים, ובכל פעם מישהו אחר מוריד כביסה מהחבל או זורק את הזבל.

פדיחות בבית הספר: "יצאתי באמצע שיעור לשירותים, ועומרי היה בחוץ בשיעור חופשי", מספר גל. "פתאום מורה צועקת עליי 'כנס לכיתה'", ממשיך עומרי לספר. "ניסיתי להסביר לה שאני זה אני ושאני לא הוא, ולא עזר לי. נכנסתי לכיתה. פתאום גל חזר מהשירותים והמורה לא ידעה מה נפל עליה. רואה שניים כאילו אותו דבר. כולם נקרעו מצחוק. גם המורה".

יום הורי