בתקופה האחרונה החלו להופיע ברחבי נתניה פשקווילים הקוראים לציבור לחזור בתשובה ולהתנתק מסממנים מודרניים. בכרוזים מופיע דיוקנו של הרב אלעזר אבוחצירא, ה"בבא אלעזר", מי שהיה נכדו של "בבא סאלי" ונרצח לפני כחודש בדקירות סכין בעת קבלת קהל שקיים בישיבה בבאר שבע.

קראו עוד:
תושבי אלעד חוששים: רצח הרב אבוחצירא יביא עלינו אסון
החרדים בנתניה יודעים להסתדר
מה יש לכם להגיד על זה? ספרו לנו בפייסבוק

לצד דיוקנו של הרב המנוח מופיעים כיתובים שונים. "אם אנחנו חושבים שצדיק הלך ואנחנו נמשיך להרגיז את ה', אנחנו טועים! מידת הדין מתוחה מאד על ישראל וכדאי לכולנו לחזור בתשובה", נכתב באחד מהם. בכרזה אחרת, חריפה יותר, מופיעים איומים מפורשים כלפי אלו אשר לא יחזרו בתשובה: "מעיד אני אליכם שמים וארץ שכל מי שיש לו אינטרנט בביתו, לא יינצל מדינה של גיהינום ומחלות רבות בדרך אל ביתו".למרות שדיוקנו של הרב אבוחצירא מופיע על הכרזות, הן אינן חתומות בידי אף גורם רשמי המקורב לחצר הרב. במספר מקרים החליטו תושבים זועמים בשכונות העיר להוריד את הכרזות מלוח המודעות, אולם כבר ביום המחרת נראו המודעות תלויות שוב במקומן.

"אין ספק שמדובר במצב רגיש", אמר השבוע גורם בעירייה. "לאורך השנים לא היו שום בעיות מיוחדות בין דתיים וחילוניים בעיר, וכל אחד ידע לשמור על הגבולות שלו ולכבד את האחר. למרות זאת, אין ספק שיש בתקופה האחרונה התחממות קלה בגזרה. יש גורמים חרדיים המעוניינים לשנות את הציביון בשכונות הוותיקות בעיר".