משטרת ישראל, בשיתוף האינטרפול, ערכו בשבוע האחרון חיפושים נרחבים אחר מקסים פיטלסון בן 21 מנתניה שהוכרז כנעדר. שמו של פיטלסון הגיע לידי המשטרה בעקבות התערבות עורכת באתר אינטרנט ישראלי בשפה הרוסית, אליה פנו זוג חברים של פיטלסון שחששו לחייו. לפני שנעלם, השאיר פיטלסון ככל הנראה מכתב פרידה לזוג, תושבי גרמניה. בסיוע האינטרפול פיטלסון אותר לבסוף בספרד, אך למרות זאת, חבריו מעבר לים עדיין חוששים. "החיים של מקסים בסכנה", אמרו ל"ידיעות נתניה".

פיטלסון נראה לאחרונה ביום חמישי שעבר בשעה 16:00 אחר הצהריים בסמוך לביתו ברחוב שער העמק בנתניה. מאז נעלמו עקבותיו בלי שאף אחד הבחין בכך, חוץ מזוג חבריו, אלכס ואולגה פרידמן, המתגוררים בגרמניה.

"בשבוע שעבר קיבלנו מכתב מבני הזוג פרידמן בדואר האדום של המערכת שלנו", סיפרה אלינה זגורסקי, עורכת החדשות באתר רוסי הנקרא 'NEWS.RU'. "הם פנו אלינו בבקשה לסייע למצוא את מקסים. הם סיפרו שמקסים התגורר לבדו בנתניה, לא שמר על קשר עם הוריו, נהג להתבודד. למעשה, הם היו המשפחה היחידה שלו, ולכן, כשמקסים ניתק איתם את הקשר, הם הבינו שמשהו קרה. הם גם סיפרו לי על מכתב התאבדות שמקסים הקליט ככל הנראה ערב היעלמותו. הם שלחו את המכתב אליי, ואחרי ששמעתי אותו, הבנתי, שלפרסם מודעה באתר שלנו זה לא מספיק וצריך לפנות דחוף למשטרה".

לאחר ששמעה את מכתב הפרידה של מקסים, פנתה זגורסקי מיד למשטרה. היא צירפה לפנייתה את מכתב ההתאבדות ושתי תמונות של מקסים, ששלחו לה
בני הזוג פרידמן מגרמניה. משטרת נתניה פתחה בחקירה, וכעבור יום, מקסים פיטלסון הוכרז כנעדר.

"התחלנו לחקור, וגילינו שפיטלסון התגורר לבדו ולא שמר על קשר עם הוריו במשך שנים ארוכות", סיפר סגן מפקד תחנת נתניה, סגן ניצב רצון פרץ. "במהלך החקירה גם פנינו לאינטרפול כדי לבקש מידע על הנעדר, ואז הסתבר שהוא בכלל עזב את ישראל ונמצא איפשהו באזור ספרד. ככל הנראה, מה שגרם לו לעזוב בחיפזון, היו בעיות כלכליות. מבחינתנו, ברגע שנודע לנו שהוא נמצא בחוץ לארץ, החקירה הסתיימה".

בני הזוג פרידמן, לעומת זאת בדעה אחרת. למרות שהמשטרה הודיעה שמקסים נמצא בריא ושלם באזור ספרד, הם עדיין חוששים לשלומו, ואף חושבים שחייו בסכנה. ביום ראשון השבוע, אלכס פרידמן הגיע לישראל מגרמניה כדי לנסות להבין מה עלה בגורלו. בשיחת טלפון שניהלנו עם פרידמן השבוע, הוא סירב לספר פרטים נוספים על מקסים, ורק חזר ואמר כי לדעתו חייו של חברו הקרוב בסכנה.

"אני עוזב"
"זה מכתב הפרידה שלי", נשמע קולו החרישי של מקסים מקלטת שמע שהשאיר לפני שהתברר שהוא בחיים, ושהגיעה לידי מערכת העיתון. "אני מרגיש שלא ניצלתי את ההזדמנות שניתנה לי בחיים. במהלך החיים שלי ידעתי רק לקחת ולקבל, אני לא יכול כך יותר. לך יש משפחה, אשתך, הבת שלך, שבאמת אוהבים אותך ונאמנים לך עד מוות. אתה נותן להם המון, והם מחזירים לך באותו המטבע.

"אני עוזב, חותך את היקר מהכל, הולך לעולמי. אני מודה לך על כל מה שעשית למעני, ואני לא יודע כיצד אוכל להחזיר את החוב הענק שאני חייב לך. בגדתי בך שוב ושוב, ואני לא יכול לחיות עם התחושה הזאת יותר. אני יודע שתישאר לצידי, למרות הכל, שלא תסובב לי את הגב, אבל אני לא יכול לחיות עם זה. הלב שלי נקרע. בעולם האחר, אני אעשה את הכל, אבל בעולם הזה אני כבר אבוד. מיליון פעמים משכת אותי החוצה מהתהום, אבל אני עזבתי את ידך. תסלח לי על הכאב שאני גורם לך ולאוהביך, אבל קיבלתי את ההחלטה שלי. אני אוהב אותך, שלום, אחי".