אין אם בעולם שלא מכירה את ההתרגשות והתחושות שעולות וצפות לפני לידה. אבל את הסיטואציה שחוותה השבוע גל פרנק בדר (32) מגבעת חיים, מעט מאוד אימהות חוו אי פעם. בדר לא הספיקה ללדת בחדר היולדות בבית החולים "לניאדו" בנתניה, כמתוכנן, ויצא שאת הלידה היא עברה בעצמה, ברכב של אביה, בכיכר בכפר ויתקין.

עוד על לידות מפתיעות:
ילדה על ספסל ציבורי
תאום אחד נולד בבית, השני בבית החולים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"התעוררתי בסביבות 5 בבוקר עם צירים מורגשים בתכיפות גבוהה, בערך כל דקה", משחזרת בדר. "הערתי את בעלי, אבל גם הרגעתי אותו ואמרתי לו שנראה לי שיש עוד זמן והוא יכול להמשיך לישון בינתיים. רק שיידע. בינתיים התקשרתי לדולה שלי, עשיתי מקלחת וניסיתי לשמוע לעצתה ולשכב קצת".

כעבור שעה, התעוררה בדר שוב, העירה את בעלה ובישרה לו שהצירים הולכים ומתגברים. "התקשרתי להורים שלי שגרים בקיבוץ וביקשתי מהם שיגיעו מהר. כשהם הגיעו, אמא שלי נשארה עם בני הגדול בבית ואבא שלי לקח אותי ואת בעלי לבית החולים 'לניאדו'. לפני שעליתי לאוטו עוד הספקתי להגיד לבעלי שיביא מגבת למקרה שאני אלד ברכב".

בדר, בעלה ואביה החלו לנסוע, אך הצירים הלכו וגברו. "הייתי מאוד מרוכזת בעצמי, בנשימות ועם התחושות שלי", מספרת בדר. "בכניסה לכפר ויתקין פתאום הרגשתי ציר חזק ולאחריו התחלתי להרגיש את הראש יוצא. אמרתי לבעלי שיסתכל מה קורה, ולפני ששמתי לב, כבר כל גוף התינוק היה בחוץ".

בדר לא איבדה את העשתונות והחלה בפעולות הלידה כאילו היה זה דבר שבשיגרה. "חבל הטבור היה כרוך סביב צווארו של התינוק ובעלי שיחרר אותו. אני הנחתי את התינוק עליי ונתתי לו לינוק. הוא בכה וזה הרגיע אותנו", היא משחזרת. "בינתיים התקשרנו לדולה לשאול מה עושים הלאה והיא במקביל יידעה את בית החולים. כשהגענו לשם הצוות היה מוכן לקראתנו והיה מאוד נחמד. שם למעשה הושלמה הלידה בהצלחה. רק אז התיישבנו בעלי ואני, ולקחנו לעצמנו כמה דקות כדי להירגע ולעכל את מה שעברנו".

למרות המאורע הנדיר, קשה להבחין בהתרגשות בקולה של בדר. "הייתי מאוד מרוכזת בעצמי. הבנתי שזה קורה מהר מאוד, אבל לא נבהלתי. שמחתי ללדת
באופן טבעי", היא מסבירה. "אנחנו מטבענו לא אנשים לחוצים. עוד לפני שהבנתי מה קורה, התינוק כבר היה בחוץ. במבט לאחור, הייתי שמחה אילו כל הלידות שלי יהיו כאלה".

גם הוריה של גל היו שותפים מלאים לחוויה. "אני מתורגל במצבים מורכבים", סיפר אבנר פרנק, אביה של גל, שנהג ברכב לבית החולים. "בסך הכול הייתה לידה מאוד מהירה וקלה. גל ובעלה תפקדו בצורה בלתי רגילה וזה היה חלק ממה שעשה את הלידה לקלה כל כך. אי אפשר להתכונן ללידה ברכב, אבל מקבלים את זה כמו שזה ובקור רוח. החיים הם איסוף של חוויות וכעת נוספה לנו חוויה נדירה לאוסף".

הסבתא שנשארה בבית עם הילד הגדול לא תיארה לעצמה את שמתרחש ברכב בדרך לבית החולים. "לא הצלחתי לעכל את זה", סיפרה יהודית, הסבתא המאושרת.

"רעדתי בכל הגוף. בשש בבוקר הם יצאו מהבית ורבע שעה אחרי אני כבר מקבלת טלפון מבעלי שאומר לי מזל טוב וברקע אני שומעת בכי של תינוק. אני מאמינה שזה לא רק יד המקרה. גל היא כזו שנותנת לדברים לקרות ולא מתרגשת מכל דבר. בלי דרמות ובלי עניינים. אפילו התינוק החדש נראה כזה שלא עושה עניין משום דבר".

אביה של בדר, אבנר, סיכם את החוויה כשאמר: "התינוק כבר קיבל ממני כרטיס נסיעה חופשי לכל החיים באוטו של סבא".