ארגון ויצ"ו הגיש ביום שני השבוע תלונה במשטרת נתניה נגד אישה המתחזה לכאורה למתנדבת בארגון ומוציאה במרמה כספים מתושבי העיר. על פי החשד, האישה, שזהותה אינה ידועה, עוברת בין בתי התושבים מדלת לדלת ומתרימה כביכול לאירוע בר מצווה בכותל שעורכת ויצ"ו לילדים מעוטי יכולת.

הונאות נוספות:
האם צעיר הלוקה בנפשו אחראי להונאות האשראי?
זייפו תלושים לספא והרוויחו אלפי שקלים
גם אתכם ניסו "להתרים"? ספרו לנו בפייסבוק

"יש באתר האינטרנט שלנו מוקד מידע אליו אנשים יכולים לשלוח פניות", מספרת מנהלת ויצ"ו ישראל, שרית ארבל. לפני כמה ימים קיבלנו מכתב מתושבת נתניה שסיפרה על אישה חשודה שהגיעה לביתה כדי להתרים מטעם ויצ"ו עבור אירוע בכותל. האישה נראתה לה חשודה, מכיוון שהיא לא הציגה שום קבלה אחרי שקיבלה את התרומה, ובמקום זה נתנה לאישה קמע מרב. המתלוננת פנתה אלינו באמצעות אתר האינטרנט של העמותה ושאלה האם באמת מתקיים אירוע של ויצ"ו בכותל המערבי והאם אנחנו נוהגים להתרים מדלת לדלת", מוסיפה ארבל.

בדיקה פנימית שנערכה בויצ"ו בעקבות הפנייה, הצביעה, על כך שלא מדובר במקרה יחיד, אלא בתופעה של ממש, שמתרחשת בכל רחבי נתניה. מהבדיקה
עלה כי תושבים נוספים העידו לאחרונה כי המתחזה מעניקה ברכה כתובה מרב, תמורת כספי התרומות לכאורה, ודורשת שהתרומה תהיה במזומן בלבד. המתחזה, על פי עדויות התושבים, לא הציגה אמצעי זיהוי ולא סיפקה קבלות עבור הכספים.

"אני מבינה שהמתחזה עושה את זה מתוך מצוקה", מוסיפה ארבל. "אבל זה מאוד פוגע בקהל התורמים שלנו. חשוב שהתושבים יידעו שויצ"ו לא שולחת נציגים להתרים וגם לא מתרימה מדלת לדלת. כשאנחנו עושים אירועי התרמה, זה מפורסם בכלי התקשורת ואנחנו גם נותנים קבלות עליהן מצוין מספר ושם העמותה והמטרה לשמה נתרם הכסף".

ויצ"ו מבקשת מתושבי נתניה שהמתחזה הגיעה לביתם לפנות בהקדם לסניף ויצ"ו בעיר בטלפון: 09-8823192 או למשטרת נתניה. מהמשטרה נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.