עונת המכרסמים עומדת להתחיל אוטוטו ובעקבות כך המונים נערכים לקראת בואם של המזיקים. כשמבצעים הדברה, או פיזור רעל, חשוב שתדעו שאם בהחזקתכם בעל חיים רצוי לשמור עליו בשבע עיניים בכדי שלא יתפתה לאכול את הרעל. מה שקרב לבאדי, כלבת לברדור, הוא מקרה קלאסי של הרעלה.

זהירות על הכלבים:
הכלב נדרס? העיריה תאתר את הבעלים
הפתרון של העיריה לבעיית הכלבים המשוטטים: רעל
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"לקחתי את באדי לים בחוף פולג והיא חזרה מאוד מוזרה הביתה", מספרת גילי סטולרו, בת 25, בעליה של באדי, "היא כלב לברדור והיא מאוד חברותית בדרך כלל. היא מתה על הים והיא כלבה חייכנית, אבל כשהיא חזרה מהים היא הייתה מאוד שקטה, ישבה בצד, לא זזה, לא רצתה לאכול. ככה זה היה במשך יום וחצי".

עד שערב אחד הבינה סטולרו שכלבתה באמת מתנהגת באופן חריג, ושמשהו לא בסדר. "פתאום שמעתי קול יללה, כאילו היא קוראת לעזרה, והיא השמיעה
קול של בכי. רצתי לעבר באדי ופתאום הבחינה שיוצא לה ריר מהפה. ניסיתי לגרום לה לקום וללכת אך היא לא הצליחה".

ד"ר שחר ברוך מבית החולים הווטרינרי בהרצליה קיבל את באדי באותו הלילה. "באדי הגיעה אלינו ב-2 בבוקר, כשהיא מתנשפת ומאוד חיוורת, כמעט בנשימותיה האחרונות. היה לה דימום חמור עקב הרעלת רעל עכברים", אומר ד"ר ברוך. "רעל עכברים הוא נוגד קרישה, והוא אחת הסיבות הנפוצות לדימום כל כך קיצוני".

מיד עם בואה של באדי חיברו אותה למנת דם, מה שהקנה לה קצת זמן בכדי לאבחן את הבעיה ולטפל. תוך יממה וחצי חזרה באדי לעצמה ושוחררה הביתה. "אני ממליץ לא לשחרר את הכלבים, בעיקר לא בחצרות בתים", אומר ד"ר ברוך. "חשוב ללכת איתם תמיד עם רצועה. זה שומר עליהם מתאונות וממחלות".