ערב אחד הופתעה אתי בן מוחה מנתניה לגלות כי בנה אביאל הביא הביתה גור כלבים אחרי שזה סבל מהתעללות מצד נערים באזור. "מישהו בא לבן שלי ואמר לו שיש כלב שמתעללים בו, והוא לא יודע מה לעשות איתו", סיפרה בן מוחה. "לבן שלי כאב על הכלב, והוא אמר לאותו ילד שיביא לו אותו, והוא ישמור עליו".

התעללות בבעלי חיים:
מי חתך לכלבת הלברדור את הרגליים?
הילדים שורפים חתולים למוות
עוד כתבות ותמונות אצלנו בפייסבוק

"עברתי ברחוב ופתאום חבר שלי בא אליי עם כלב וסיפר שהוא עבר התעללות קשה - קשרו לו את ארבע הרגליים, והיכו אותו קשות", מספר אביאל. "כאב לי עליו מאוד. הוא גור קטן בסך הכל.

"החבר אמר לי שהוא לא יכול לשמור עליו, ואני לא רציתי שהוא ימשיך להסתובב ברחובות, אז לקחתי אותו אליי. שמרתי על הכלב אצלי כמה ימים. לא רציתי שהוא ייזרק שוב לרחוב ושיתעללו בו. האכלנו אותו וטיפלנו בו כמו שצריך".

אביאל מספר כי כשהכלבלב המסכן, שנקרא סטימפי, הגיע לביתו, הוא החל לפרוח וחזר לעצמו: "הכלב רץ והשתולל, שיחק וקפץ, הוא עקב אחריי לכל מקום שאליו הלכתי, כל מטר הוא היה לידי".

"נתנו לגור הקטן לאכול ולשתות, וכיסינו אותו בלילה, כי היה לו קר", מוסיפה אתי. "כנראה שכתוצאה מההתעללות כאבה לו הרגל, ובגלל שראינו שהרגל לא מחלימה, קראנו לעירייה והם לקחו אותו".

הגור הקטן נלקח לכלביית "נתניה אוהבת חיות", ושם הוא נמצא ומחכה לאימוץ. "הילד שלי התאהב בכלב, ומאוד היה לו קשה להיפרד ממנו", מספרת בן מוחה.

"הכלב כיום שמח, עליז, וטוב לב", מציין אמיר שדה מכלביית "נתניה אוהבת חיות". "הוא מטייל כל יום עם עוד שני כלבים שנמצאים יחד איתו בתא, והפציעה שלו ברגל הימנית הקדמית נעלמה. הוא ככל הנראה שכח מכל מה שהיה".

מה הסיכויים שלו להימסר?
"בגלל שזה כלב מנומר, כנראה שהוא לא יימסר. משום מה, אנשים לא אוהבים כלבים מנומרים. יש לי עוד שלושה כאלה. ישנה הנחה רווחת ששחור זה כלב שלא לוקחים, אז יותר גרוע מלהיות שחור זה להיות מנומר".

עוד מספר שדה כי כבר עברו בכלבייה העירונית של נתניה כלבים מנומרים שנשארו שם לאורך שנים, עד שמישהו אימץ אותם. "הייתה לי כאן כלבה מנומרת בשם פולה, והיא הייתה אצלי שנתיים. אנשים לא מאמצים כלבים מנומרים. זאת פשוט מכה".

לכל המעוניינים, הגור הקטן והאנרגטי מועמד לאימוץ ב"נתניה אוהבת חיות", והוא צפוי לגדול ולהפוך לכלב בגודל בינוני.