הורים לתלמידות בית הספר "רבין" בתל מונד טוענים כי בית הספר אינו מתייחס בצורה שוויונית לכלל התלמידות באשר לאורך המכנסיים אותם הן לובשות. לטענת ההורים, צוות בית הספר שולח הביתה תלמידות בודדות שנתפסו עם מכנסיים קצרים מדי, זאת בעוד שלטענתם, כמעט כל התלמידות לובשות את אותם המכנסיים.

עוד ב-mynet:
סולקה מביה"ס כי "גררה בנות לקשרים עם בנים"
המורות עומדות בפתח ביה"ס ומודדות את אורך החצאית
קראו עוד אצלנו בפייסבוק

"כשנכנסים לבית הספר רואים עשרות תלמידות במכנסיים קצרים מסתובבות חופשי", אומרות האימהות. "אבל בסופו של דבר מענישים רק חלק קטן מהבנות".

אחת האימהות מספרת כי לפני מספר ימים בתה קראה לה בבכי להגיע לבית הספר לאחר שהוצאה משיעור בגלל אורך המכנסיים. "כשהגעתי מצאתי אותה נסערת, יושבת ליד חדר המנהלת מאחר שהוצאה משיעור והמנהלת סירבה להכניסה, כל זה כשחברותיה לכיתה וכך גם אחרות לובשות בדיוק את אותם המכנסיים".

לדברי האם, על מנת לבדוק את אורך המכנסיים, קיים בבית הספר "חוק האגודלים": "מעמידים ילדה ליד שורת בנות ובודקים אם האגודלים שלהן עוברים את המכנס. כולן עומדות עם הידיים לצד הירכיים למדידה. זה משפיל, כי רק ילדה אחת נשלחת הביתה והאחרות נשארות", מספרת האם.

אם אחרת מספרת כי באחד הימים היא נאלצה לעזוב באמצע היום את עבודתה ולהביא לבתה מכנסיים ארוכים. "זה לא בסדר, כולנו ערכנו קניות בתקופת החופש הגדול וכל הבנות קנו בערך את אותם המכנסיים. למה לא הודיעו לנו על התקנון בסוף השנה או באמצע החופש, לפני הקניות? למה שנוציא עוד פעם עוד כסף, הרי לא מדובר כאן בבית ספר דתי".

יו"ר הנהגת ההורים, לין קפלן, מסרה: "תקנון בית הספר גובש על ידי צוות בית הספר בשיתוף ההורים לקראת סיום שנת הלימודים הקודמת. עם פתיחת
שנת הלימודים הנוכחית קיבלו ההורים חוברת הנקראת "מידעון" ובה פרק הנקרא "אורחות חיים" המדבר גם על אורך החצאית והמכנס: 'אין להגיע לבית החינוך בחצאיות קצרצרות או במכנסיים קצרצרים שאינם עומדים במבחן האגודל (על המכנסיים והחצאיות להגיע לקצה האגודל המוצמד לירך)'", נכתב בחוברת.

מנהל בית החינוך "רבין", ישראל וילוז'ני, מסר: "לקראת שנת הלימודים ערכנו עדכונים באורח החיים של בית הספר במטרה להתאימו לצרכים המשתנים. לעדכון היו שותפים הנהלת בית החינוך, מורים, מועצת התלמידים וועד ההורים המוסדי. קיימנו שיח הדדי וחשיבה משותפת על כל סעיף וסעיף ואורח החיים זכה להסכמה מלאה של כל המעורבים.

"בנושא הלבוש ותלבושת אחידה, התקבלה עמדת מועצת התלמידים והוחלט בין היתר על "מבחן האגודל", קרי, בעמידה זקופה, וידיים לצדי הגוף, אורך המכנסים צריך להסתיים בסוף האגודל".

וילוז'ני מסביר כי הוצאה מן השיעור למי שהפר סעיף בתקנון, היא חוקית. "במשך זמן רב מאז תחילת השנה ניתן לכלל התלמידים וההורים פרק זמן ראוי להיכרות עם אורח החיים החדש, והתקיימו שיחות עם התלמידים ועם הוריהם. ניתנו מספר התראות טרם מניעת הכניסה לשיעורים. תלמידים המזלזלים באורח החיים, ושוב ושוב אינם מקפידים על לבוש הולם לבית החינוך, נמנעת כניסתם לשיעורים".