הורים לתלמידי התיכון הממ"ד "בר אילן" בנתניה טוענים, כי בית הספר חייב אותם לרכוש את חולצות התלבושת האחידה בחנות אחת בלבד בנתניה וכי לא ניתנו להם חלופות. לטענתם, בעקבות כך, הם שילמו מחיר גבוה יותר מאשר משלמים תלמידים בבתי ספר אחרים, להם יש מבחר של חנויות.

שומרים על צניעות:
גם בבי"ס חילוני: מודדים את אורך המכנסיים עם האגודל
סולקה מביה"ס כי "גררה בנות לקשרים עם בנים"
יש לכם מה להגיד על זה? שתפו אותנו בפייסבוק

ההורים, שתהו מדוע נאלצו לקיים את הרכישה בחנות אחת בלבד, פנו לחבר מועצת העיר עופר אורנשיין, שהגיש לנושא זה שאילתה בישיבת מועצת העיר.

יו"ר ועד ההורים של אולפנת הבנות ב"בר אילן", שלי מקייב, מסבירה כי בית הספר קיים הליך בחירה דמוקרטי לסוג החולצה ולעיצובה: "בוועדת בחירת החולצה ישב צוות של ארבע מורות, אני כנציגת ההורים ותלמידות ממועצת התלמידות הבית ספרית. כולנו בדקנו חולצות שהגיעו ממספר חנויות בעיר, כשבמכוון לא ידענו מאיפה הגיעה החולצה. הבנות בחרו את הדוגמה, בהתחשב בערכי בית הספר".

מקייב מסבירה שאיכות הבד היא גורם בעל משקל בבחירה: "אצלנו לא הולכים 'שקוף' והחשיבה היא לבחור בבד צפוף על מנת שהבנות לא תצטרכנה בימי הקיץ החמים ללבוש גופייה בנוסף לחולצה. במפגש הסתבר שהחולצות שאיכותן נראתה לנו הגבוהה ביותר הן מחנות מסוימת, שלא ידענו מי היא בתהליך הבחירה".

לדברי מקייב, בית הספר ביקש הנחה, אך ניתקל בסירוב. "אחת המורות הייתה בחנות וביקשה הנחה, אך לא קיבלנו. החלטנו לנסות בשנית ומנהל בית הספר, הרב יוסף שנה, פנה אף הוא לחנות וביקש הנחה, אך לא נענה בחיוב. מאחר שנבחר הדגם אותו רצו הבנות, חולצת 'וי', ומאחר שאיכות הבד הייתה חשובה לנו, הוצאנו להורים מכתב על רכישת חולצות לתלמידים בחנות הזו".

יו"ר הנהגת ההורים העירונית, סמדר סגל, סבורה דווקא שאין לחייב את ההורים לרכוש את התלבושת האחידה בחנות מסוימת. "יש הבנה שאם יש בבית חולצות טריקו התואמות לצבע החולצה שנבחרה כתלבושת אחידה, אפשר להדביק עליה סמל בעלות שקלים בודדים והרי לך תלבושת אחידה כמעט מן המוכן.

"אנו נכנסים לחורף ועלות סווטצ'ר תלבושת אחידה גבוהה בהרבה מעלות חולצה קייצית, לכן אם בית הספר בחר בצבעי אפור, שחור, לבן או כחול, יכולים ההורים לקחת סווטצ'ר אהוב מהבית, לא משנה מאיזו חברה ולהדביק את הסמל".

מעיריית נתניה נמסר: "מבירור שנערך עם מנהל בית הספר עולה כי בית הספר פנה לכל החנויות בעיר (המספקות תלבושת אחידה) וביקש שיתחייבו להטביע את סמל בית הספר רק בחולצות מדגם מסוים - חולצות העונות על דרישות בית הספר מבחינת צניעות, כגון אורך השרוול ומפתח הצוואר.

"בית הספר נענה בשלילה על ידי כל החנויות אליהן פנה, שכן לא הסכימו להקפיד על דגם צנוע בלבד. חנות אחת הסכימה להתחייבות זו ולכן בית הספר מחייב לרכוש שם את החולצות".