הסיוט של כל משפחה שמחזיקה מטפלת בקשיש או קשישה התגשם בשבוע שעבר, כך על פי החשד, בביתה של א' מנתניה. כבר תקופה שא' שומעת מאימה (87) תלונות על העובדת הזרה הסועדת אותה, אבל א', לא הבינה ככל הנראה את המצב. היא טוענת כי לפני כשלושה שבועות הבחינה בשטפי דם בגופה של אימה ואז הבינה שהיא חייבת לבדוק מה עובר על אימה. ביום שני שעבר הגישה א' תלונה במשטרת נתניה והמטפלת נעצרה לחקירה.

עוד ב-mynet:
הסיירת תעבור בבתי הקשישים ותמנע התעללות מצד מטפלים
הקשיש נשדד, הושלך לצד הכביש והוצת
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"אמא שלי התלוננה בפניי ואמרה: 'קחי אותה, קחי אותה ממני, היא נחמדה אליי רק כשאת לידי, אבל מתנהגת אליי רע מאוד, כשאת לא בסביבה'". על פי חשד המשטרה, מסיבה שטרם התבררה, העובדת (34) הסתירה מזון מהקשישה ובמספר הזדמנויות שונות הכתה אותה לכאורה וכתוצאה מכך נשארו סימנים כחולים על גופה.

"העובדת הזרה עבדה אצל אמא שלי בערך חצי שנה", מספרת א'. "למעשה היא התגוררה עימה בדירתה והייתה אמורה לטפל בה טיפול מלא. במקום זה אמא שלי סיפרה שהיא פגעה בה. לא פעם ראיתי סימנים כחולים על הידיים של אמא, אבל המטפלת אמרה לי שהיא נפלה. לפני בערך חודש אמא שלי החליקה באמבטיה ושברה את רגלה, אז עוד אמרתי לה 'איך את נופלת, כשיש לך מטפלת צמודה'.

"החששות שלי הלכו וגברו עם הזמן, אבל לא הייתי בטוחה במאה אחוזים, עד שביקשתי מחברה שלי, שהיא מטפלת בקשישים במקצועה, לפגוש את אמא שלי ולברר מה באמת קורה שם. ביום חמישי לפני כשבוע וחצי, החברה שלי הגיעה לדירתה של אמי, ישבה עימה בערך שעתיים, בחנה את הסימנים הכחולים שיש על גופה ואז התקשרה אליי ואמרה שהיא חושבת שאמא שלי עוברת התעללות לכאורה.

"כשהגעתי ראיתי את אמא שלי מוזנחת, אמרתי לעובדת הזרה, להכניס אותה למקלחת, וכשהיא קילחה אותה, ראיתי שטפי דם חדשים על גופה. הפיליפינית אמרה לי שהיא נפלה, אבל כבר לא האמנתי לה ויום למחרת הגשתי תלונה".

המטפלת פוטרה מעבודתה וביום שני, כאמור, נעצרה. בחקירתה הכחישה את המיוחס לה. בית משפט השלום האריך את מעצרה להשלמת החקירה.