בית משפט השלום בתל אביב גזר ביום ראשון השבוע את דינם של שני אחים מאזור נתניה בשנות העשרים לחייהם, שנחשדו בכך כי התחצפו לשוטרת, שעצרה אותם לבדיקה שגרתית והטיחו לעברה אמירות עם תוכן מיני. למרות כתב האישום החמור בגין איומים והעלבת עובד ציבור, שהוגש נגד האחים, קיבל בית המשפט את עסקת הטיעון שנחתמה וגזר על הנאשמים מאסר על תנאי בלבד, וקנס כספי בגובה של 800 שקלים לכל אחד.

עוד ב-mynet:
ניסה להתחיל עם השוטרת: "בואי איתי לאורגיה"
חשש: פצעה שוטרת והדביקה אותה באיידס
מה אתם חושבים על העונש? ספרו לנו בפייסבוק

על פי עובדות כתב האישום, בחודש אוקטובר 2009 בסביבות השעה 11 בלילה, הנאשמים נסעו ברכבם ביחד עם חבר באזור קריית אונו. הם נעצרו על ידי שוטרת תנועה לבדיקת שגרתית של רישיונות נהיגה. כשהתברר כי לנהג אין רישיון נהיגה, השוטרת ביקשה מהנוסעים לצאת מהרכב בעת שביצעה בדיקה במסוף המשטרתי.

"שלושת הנוסעים עמדו מחוץ לרכב, ואז אחד מהם פנה אליי ואמר: 'אתן חמות רק כשאתן על מדים... אולי תורידי את המדים ונראה מה את יכולה לעשות'", כתבה השוטרת בדו''ח. "הם המשיכו: 'תעשי מה שאת רוצה, תביאי לפה עוד ארבע ניידות וזה לא יעזור לך. תורידי את המדים ונראה מה יהיה'".

השוטרת מיד הזעיקה תגבורת ותוך כמה דקות הגיעה ניידת נוספת למקום האירוע. השוטרים ביקשו לערוך חיפוש על גופם של החשודים, אך זה לא ממש
הרתיע אותם. "אחד האחים התבקש לזוז הצידה על מנת לערוך חיפוש על גופו", כתבה השוטרת. "האח השני התחיל לצעוק: 'אני אזיין אותך, אל תיגע באח שלי, יא בן זונה, מי אתה בכלל'. ניסינו להרגיע את החשוד ולהסביר לו שזה רק חיפוש שיגרתי ובסיומו, אם לא יהיו ממצאים, הוא ישוחרר, אבל הם המשיכו להשתולל".

על פי כתב האישום, אחד האחים הסתער על השוטר, תוך כדי שהוא מוריד את חולצתו, מנופף בידיים מאוגרפות לצדדים ונושך שפתיו. השוטר ריסס גז פלפל לעבר הנאשם, עד שנרגע, נכבל והועבר להמשך טיפול בתחנה. כשראה הנאשם השני את אחיו נכבל, הוא צעק לעבר השוטרת: "את תשלמי על זה בחייך".

במהלך ההליך המשפטי התביעה וסנגורם של הנאשמים, עו''ד ארז רופא, הגיעו לעסקת טיעון. השופט, שקיבל את עסקת הטיעון, כתב בהחלטתו: "אינני מקל ראש בחומרת העבירות, אך יחד עם זאת התרשמתי שמדובר באירוע, שאינו מאפיין את אורחות חייהם של הנאשמים".

עו"ד רופא אמר בתגובה: "מרשי חש באותו רגע שנעצר כי השוטרת השפילה אותו, באופן ובטון הדיבור שלה, ונוכח האמור השיב באופן בוטה. מדובר בטפשות של רגע. מרשי הבין הטעות והביע חרטה בהזדמנות ראשונה".