בשבועות האחרונים התקבלו בתחנת המשטרה בנתניה מספר תלונות, שלכולן מכנה משותף - גניבת אלפי שקלים מחשבונות בנק של קשישים. החקירה הועברה לטיפול היחידה ללוחמה בפשיעה בתחנה בראשותו של רב-פקד ירון גינזבורג, וביום חמישי בשבוע שעבר נעצר חשוד.

עוד ב-mynet:
האם צעיר לוקה בנפשו אחראי להונאת האשראי?
החייל הקרבי השתמש בכרטיס אשראי גנוב
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

על פי חקירת המשטרה, כך עבדה השיטה: הקשישים, שנפלו קורבן לתרמית, הגיעו לאחד הכספומטים במרכז העיר והתקשו להפעילו. בקרבת מקום עמד צעיר חביב אשר הציע להם את עזרתו. הקשישים שמחו על הצעת העזרה ונענו לבחור. מבלי לחשוד בדבר, הם העבירו לו את כרטיס האשראי שלהם ואת הקוד המאפשר את משיכת הכספים, וביקשו ממנו למשוך סכום כסף מסוים. בסיום הפעולה הצעיר מסר בחזרה לקשיש את הכסף ואת הכרטיס, ולאחר מכן השניים נפרדו.

עד מהרה התברר לקשישים שהם לא קיבלו לידיהם את כרטיס האשראי שלהם, אלא כרטיס מזויף. במקביל הם גילו כי כספים נמשכו מחשבונות הבנק
שלהם. החשוד, שקיבל לידיו את כרטיסי האשראי של הקשישים יחד עם הקוד התואם, על פי החשד, "חגג" על החשבונות שלהם.

חקירת הפרשה על ידי היחידה ללוחמה בפשיעה הביאה למציאת זהות החשוד. השוטרים הציבו לו מארבים במספר כספומטים ברחבי העיר, וידעו שמעצרו הוא רק עניין של זמן. ואכן, ביום חמישי בשעות הערב, הבחינו השוטרים בחשוד העומד ליד אחד הכספומטים בעיר וממתין לקורבן הבא שלו, שלא איחר לבוא. החשוד ניגש לאחד הקשישים, וכהרגלו הציע את עזרתו הנדיבה, וכעבור זמן קצר היו בידיו כרטיס האשראי והקוד של הקשיש. באותו רגע ניגשו לחשוד בלשי היחידה שהזדהו כשוטרים, ועיכבו אותו לחקירה בתחנה.

החשוד, תושב נתניה בן 49, קשר את עצמו לחשדות המיוחסים לו, והובא לבית משפט השלום בנתניה להארכת מעצרו. חקירתו נמשכת.