יום שטוף שמש בפארק שלולית החורף בנתניה. קבוצת אימהות יושבת על אחד מספסלי הפארק ומשוחחות ביניהן בשעה שהילדים מתרוצצים בין המתקנים ומשחקים. לפתע קוטע את שיחת הנשים בכי של ילד כבן 11 שנפל ונחבל ממפגע כלשהו. את הילד מכירות האימהות רק בפנים, הוא אחד מילדי השכונה אותו הן רואות מדי פעם עם הוריו. האימהות מזועזעות מהפציעה של הילד ואביו מוזעק למקום ומטפל בבנו. למרות שהילד כבר מטופל, הן מגלות אזרחות טובה, מזעיקות עזרה נוספת ומדווחות על מפגע לכאורה בפארק למוקד העירוני.

עוד ב-mynet:
בן 11 נפצע במהלך משחק תופסת מסוכן
הפקחים קונסים צעירים שמעשנים בפארק השלולית
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

מקרה כזה יכול להתרחש לכל הורה כאשר הוא נמצא עם ילדו מחוץ לבית, וסביר להניח שכל הורה היה נוהג באותו אופן. אלא, שהאימהות ששהו באותו יום בחודש יוני 2010 בפארק השלולית, עמדו בימים האחרונים בסכנת תשלום מחיר יקר, רק משום שנכחו במקום בשעה שהילד נפצע. נשמע מוזר? לא אם שואלים את החברה הקבלנית "יניב דרומי פיתוח והשקעות" שביצעה בפארק עבודות לפיתוח תשתיות בהזמנת עיריית נתניה. החברה הקבלנית שנתבעה על ידי הורי הילד שנפצע, גלגלה את האחריות לארבע האימהות, תושבות שכונת האירוסים בנתניה. נגד האימהות הוגשה הודעת צד ג'.בילוי בפארק העירוני
תחילתו של הסיפור המוזר הזה, לפני כשנה וחצי בצוהרי יום בחודש יוני 2010. מרינה מרקוביץ', סיגלית גוברין ונשים נוספות משכונת האירוסים בנתניה יצאו עם ילדיהן למגרש משחקים בפארק שלולית החורף והתמקמו על הספסלים לא הרחק ממתקני הכושר של הפארק. בשלב מסוים הבחינו האימהות כי המקום מגודר לצורך עבודות סלילת מסלולים והעדיפו להתרחק ולהרחיק משם את ילדיהן. "לתדהמתנו, הגדר לא הייתה מורמת ועומדת כנדרש, אלא שכובה על הרצפה, בקושי נראית לעין, בגוֹני הסוואה שתואמים את השביל עליו הייתה מונחת", שיחזרה השבוע גוברין שקיבלה בימים אלה הודעה לפיה היא אחת מארבע האימהות הנתבעות.

"בעוד הילדים מתרוצצים, אחד מילדינו נפל מכיוון שלא שם לב לגדר ונחבל קלות. כמובן שמיד התרחקנו מהמקום והתיישבנו על ספסל אחר. לאחר כשעה
שמענו צרחות אימים וצעקות מכיוון הגדר. אחת הנשים רצה לעברנו וצעקה שצריך להזמין מהר אמבולנס כי אחד הילדים נפל ונפצע. רצנו לכיוון וראינו ילד כבן 11, חבול, שוכב על הרצפה, פניו שותתות דם וידו תלויה ברפיון. הזמנו אמבולנס ובמקביל התקשרנו למוקד העירוני לדווח על המחדל החמור, לדעתנו".

בכתב התביעה נטען, כי תוך כמה דקות, לפארק הגיע אביו של הילד. כוחות מד''א כבר היו במקום והעבירו אותו לאמבולנס. הילד פונה לבית חולים "לניאדו" ולאחר אבחון, אושפז במחלקת הילדים עם חבלות בראשו.

"הבן שלי שיחק מחבואים עם החברים שלו, נתקע בגדר ונכנס עם הראש בעמוד בטון", סיפר השבוע אביו של הילד שנפצע. "מיד כשהגעתי למקום מיד הבנתי למה זה קרה. הגדר הייתה שכובה על האדמה בלי שניתן להבחין בה ולידה שכב שלט בו היה כתוב: "זהירות, כאן בונים", אומר האב. "כעבור כמה שעות חזרתי למקום האירוע, אבל השלט והגדר כבר לא היו שם. האנשים שהיו בפארק באו ואליי אמרו, שהם ראו את כל מה שקרה. ביניהם היו ארבע נשים מהשכונה שלי, שנתנו לי את פרטיהן ואמרו לי שיהיו מוכנות להעיד לטובתי אם אצטרך להוכיח שהיה מפגע לכאורה".

מספר חודשים אחרי המקרה הגישה משפחתו של הילד שנפצע תביעת נזיקין נגד עיריית נתניה והחברה הקבלנית "יניב דרומי פיתוח והשקעות", שביצעה במקום את העבודות לפיתוח התשתיות בהזמנת העירייה. מרקוביץ', גוברין ושתי אימהות נוספות, שהיו עדות לאירוע, כתבו תצהירים לטובתו של הילד הנפגע. מאז עברו חודשים, והאימהות כבר הספיקו לשכוח מהמקרה - עד שלאחרונה הכול צץ מחדש.

לפני כשבועיים קיבלו ארבע האימהות לביתן מכתבים מהחברה הקבלנית "יניב דרומי פיתוח והשקעות", שהועסקה על ידי עיריית נתניה בעבודות פיתוח תשתית בפארק שלולית החורף, ובהם הודעות צד ג' המצרפות אותן לתביעה.

החברה הקבלנית "יניב דרומי פיתוח והשקעות" הכחישה בכתב ההגנה את כל הטענות שהופנו נגדה וטענה כי לא היה בפארק שום מחדל בטיחותי, שהילד נפל כיוון שהשתולל או רב עם אחד מחבריו ואפילו סביר להניח שכל הסיפור וגם התמונות שצילם אביו, מבוימות.

"התובע לא התנהג כמו שילד סביר או זהיר לגילו אמור להתנהג", נכתב בכתב ההגנה שהגישה החברה הקבלנית. "אם הוא היה משגיח כיצד הוא משחק, זה היה מונע את פגיעתו. החברה גידרה את אתר העבודה והציבה שלטים האוסרים על העוברים ושבים להתקרב למקום, כנדרש. התובע נפגע, אם בכלל, מבלי שום קשר לעבודות שביצעה החברה בפארק... יודגש כי חברות הוריו של התובע שהיו יחד עימו בפארק היו חייבות לפקוח עליו עין ועל ידי כך למנוע את פגיעותו".