א', תושבת נתניה שנפלה קורבן לנוכל ונישאה לו, יכולה לנשום לרווחה. ביום רביעי שעבר גזר בית משפט השלום בנתניה את דינו בגין עבירות של התחזות, מרמה והונאה. הוא נידון לשלוש שנות מאסר. בלב הסיפור העצוב הזה עומדת א', צעירה תושבת העיר, שהתאהבה בנאשם, ובסופו של דבר גם הסכימה להינשא לו. א' לא תיארה לעצמה שאהובה וארוסה יתגלה כנוכל וירוקן את חשבונה.

עוד ב-mynet:
החרדים: האינטרנט גורם למחלת הסרטן
האם הצעיר הלוקה בנפשו הוא האחראי להונאת האשראי?
יש לכם מה להגיד ל-א'? שתפו אותנו בפייסבוק

הקשר בין הנאשם לא' נוצר במהלך שנת 2009 באמצעות האינטרנט. השניים דיברו בטלפון, ואז גולל הנאשם באוזניה של א' סיפור חיים עצוב ומעורר אמפתיה שהמיס את ליבה. הוא סיפר שהוא בן למשפחה אמידה אשר עזבה את הארץ לניו-זילנד בהיותו בן 8. עוד סיפר לה כי בגיל 18 עלה בגפו ארצה כדי להתגייס לצה"ל ושירת כקצין ביחידה מובחרת לסילוק פצצות. בנוסף לכל אלה אמר הנאשם ל-א' כי הוא חולה סרטן.

א' פיתחה עם האיש קשר רומנטי. בכתב האישום שהוגש נגדו נטען כי בדצמבר 2009 התקשר הנאשם ל-א' וסיפר לה שארנקו, המכיל את דרכונו הבריטי והניו-זילנדי ואת כרטיסי האשראי, נגנב, וביקש את עזרתה. א' לא היססה והלוותה לבן זוגה 600 שקלים וגם ערכה עבורו קניות בשווי של כמה מאות שקלים נוספים. בהמשך, א' גם שילמה את חשבונות האינטרנט, הטלפון, והטלוויזיה של הנאשם בסך של 4,000 שקלים.

שבועיים לאחר מכן, הזוג עבר להתגורר יחד בבית אימה של א' בנתניה. הנאשם שכנע את א' שבקרוב יחזיר לה את כל כספה ובינתיים חי על חשבונה. א' קנתה לו בגדים, נעליים ואפילו רכשה עבורו מכשיר טלפון חדש. עברו שבועות, הכסף לא הגיע ואז סיפר הנאשם ל-א' שהוא לא יכול להחזיר לה את הכסף, מכיוון שיש לו חובות כספיים בחו"ל בגין טיפולים רפואיים למחלת הסרטן.

הוא אף סיפר כי בכל יום רביעי הוא עובר טיפול ניסיוני בסרטן בבית החולים תל השומר. א' הזדעזעה למשמע סיפורו הקשה של אהובה והמשיכה לממן אותו. בשלב כלשהו היא אפילו נאלצה לקחת הלוואה מהבנק. בחודש מרס בשנה שעברה הציע הנאשם ל-א' נישואים, היא נענתה להצעה והשניים קבעו מועד לחתונה.

התרמית התגלתה כחודשיים לאחר מכן באמצעות אחותה של א', שהחלה לחשוד בנאשם ובסופו של דבר חשפה את האמת. "חרב עליי עולמי", כתבה א' בהצהרתה למשטרה. "כאב הלב אינו מרפה. שמחת החיים אבדה לי ובמקום זה מציפים אותי רגשות העצב והתסכול. הושפלתי. נאלצתי להסביר לבני המשפחה, לחברים ולמקורבים מדוע בוטלה החתונה. כולנו נותרנו פגועים והמומים עם תחושות הניצול הקשה, תחושת הבגידה והכאב שילוו אותנו עד סוף ימינו".

לאחר הגשת התלונה התברר כי א' לא הייתה היחידה שנפלה קורבן לנאשם, אשר הורשע בעבר פעמיים על ידי בית משפט השלום בכפר סבא ובית משפט השלום באילת בעבירות של גניבה, גניבת כרטיסי חיוב, הונאה בכרטיס אשראי וקבלת דבר במרמה.

במהלך ההליך המשפטי הודה הנאשם במעשים המיוחסים לו ואף הביע חרטה עמוקה. הוא טען להגנתו, שמערכת היחסים שלו עם א' לא הייתה מבוססת רק על מרמה ושהוא באמת אהב אותה. בית המשפט לא השתכנע מהטיעונים של הנאשם. השופט חגי טרסי ראה בחומרה רבה את מעשיו: "הנאשם ניצל באופן ציני, חסר מעצורים, בדרך מרושעת ממש, את טוב הלב של המתלוננת, את תמימותה ואת אמונה במערכת היחסים וברגשות הקירבה שנרקמו ביניהם", כתב השופט.

"הנאשם שיחק ברגשותיה של המתלוננת, הפציר בה להינשא לו, עד שהסכימה, והותיר אותה כאובה, מושפלת ושבורת לב כשנחשפו מעשיו וחתונתם בוטלה... דינו של הנאשם אחד ויחיד - מאסר מאחורי סורג ובריח".