כלבים משוטטים הם סכנה לא רק לציבור ולכלבים האחרים שבעליהם מתהלכים איתם כשהם קשורים ברצועה, אלא גם לעצמם. לא פעם אנו נתקלים במקרים בהם כלבים שנזנחו על ידי בעליהם, נפגעים בתאונת דרכים. כזה היה גם המקרה של הכלב הקטן ששמו שובי דובי.

עוד ב-mynet:
קרבות כלבים בישראל - למה זה עדיין קורה?
מי חתך לכלבת הלברדור את הרגליים?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"מתנדבת שלנו מצאה כלב דרוס ביום שישי בצהריים ברמת פולג", מספר אמיר שדה מעמותת "נתניה אוהבת חיות". "שמנו לב שרגלו הימנית האחורית הייתה מרוסקת. מדובר בכלב חמוד מאוד, בגודל בינוני, כבן תשעה חודשים. כשמצאנו אותו, הוא היה במצב רוח טוב יחסית למצבו. רואים עליו שלא מדובר בכלב משוטט אלא בכזה שגר פעם בבית. או שהוא נזרק או שהוא ברח. אמנם, אין לו שבב או סימני זיהוי כלשהם, אבל לפי התגובות שלו רואים שמדובר בכלב ביתי. החלטנו לקרוא לו שובי דובי".עוד באותו היום בו נמצא, החליט שדה שהוא לא מותיר את הכלב לסבול במהלך כל הסוף שבוע בכלבייה, ולקח אותו לטיפול אצל הווטרינר ד"ר יובל סמואל בכפר סבא. "הכלב הגיע אלינו עם שבר מורכב ברגל", מספר ד"ר סמואל. "ביום שישי שמו לו קיבוע, ביום ראשון ניתחתי אותו, וכרגע מצבו יותר טוב".

ד"ר סמואל אופטימי לגבי החלמתו של שובי דובי ובטוח שהוא יחזור ללכת תוך כמה ימים. "לכלבים צעירים יש יכולת החלמה מאוד טובה כשהם יוצאים מפציעות כאלה", הוא אומר.

אגב, שובי דובי הוא לא היחיד שמצא את דרכו לכלביית נתניה לאחרונה. בשבוע שעבר היא "התעשרה" ב-12 כלבים נוספים. "יש אצלנו כרגע 54 כלבים, ואנחנו עומדים בפני קריסה", אומר אמיר שדה. "זו לא כמות שאנחנו יכולים להתמודד איתה. לכל הכלבים האלה היה בית ומישהו פשוט ויתר עליהם. אנשים לא מבצעים חיסונים, לא עושים שבבים, לא מעקרים ולא מסרסים, וכך נוצרת התופעה המצערת הזו".

עמותת "נתניה אוהבת חיות" זקוקה לתרומות כדי להתמודד עם העומס האדיר שהיא מתמודדת איתו כרגע, ניתן לתרום בטל' 050-4089650.