מכת הפריצות וגניבת רכב באזור נתניה והסביבה היא בעיה ידועה בקרב תושבי האזור. גם פניותיהם של אזרחים, שנכוו מגניבה או פריצה לרכבם, לתחנת המשטרה, מתבצעת בדרך כלל רק עבור קבלת האישור לפיצוי מחברת הביטוח ולא מהתקווה כי הגנבים ייתפסו ויקבלו את עונשם.

עוד ב-mynet:
כפר יונה בהלם: חברות הביטוח אינן מוכנות לבטח
שרית חכים: מה חיפשה הדוגמנית באיקאה?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

כעת מתברר כי גם בצה"ל מבינים כי אותו אזור הינו אזור מוכה גניבות ופריצות, ובמסמך שהוצא לקצינים, נגדים וחיילים בעלי רכב צבאי, אסר עליהם צה"ל להחנות את רכבם בשבעה מקומות ברחבי הארץ, ביניהם אזור מתחם איקאה והסביבה וחניון הרכבת בבית יהושע.בחניון הסמוך לתחנת הרכבת בבית יהושע יש מאות מקומות חנייה, אך אף אחד מהם לא יוכל יותר לאייש רכב צבאי. תושבי היישוב מבינים היטב את החשש הצה"לי, שכן גם הם סובלים לעתים מפריצה למכוניותיהם. מתחם חנות הדגל הנתנייתית "איקאה" שכבר פועל לקראת פתיחה מחודשת ייאלץ גם הוא להסתפק בלקוחות האזרחיים בלבד, ולא בלובשי המדים.

"יש מספר מקומות בהם יש סכנה גדולה לגניבת רכבים צבאיים", מסביר קצין צה"ל, תושב נתניה. "לכן הכינו לנו מסמך ובו כשבעה מקומות ברחבי הארץ בהם אסור לנו להחנות את רכבינו. אחד מאותם מקומות הוא מתחם איקאה וסביבתו, ושני הוא החניון ליד תחנת הרכבת בבית יהושע. כנראה שהחשש לגניבה או פריצה של רכבים באזור הזה היא ממש משמעותית, אחרת לא היו מוציאים הנחיות כאלו".

בצה"ל אישרו את הדברים, אך סירבו להוסיף פרטים נוספים.