למרות העבירות הקשות של סחר באמל''ח ובסמים שבהן הואשם א', צעיר מנתניה, החליט בית המשפט המחוזי בפתח תקוה להסתפק בעונש קל יחסית בעניינו וגזר עליו שישה חודשי מאסר שהסתכמו בימי מעצרו.

עוד ב-mynet:
מחסן נשק ביתי: רימוני הלם, לבנות חבלה ומחסניות
הרצליה: שוטר מכר תחמושת לעבריינים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בחודש יוני השנה מצאו שלושה חוקרים ממחלקת חקירות השוטרים בחצר בית ספר "אלדד" בנתניה שלושה רימוני הלם, שהוטמנו שם על ידי צעיר מנתניה, שוטר משמר הגבול בשירותו הסדיר. גילוי הרימונים היווה סיום של חקירה סמויה שנוהלה במח''ש במשך כמה שבועות באמצעות האזנות סתר והפעלת סוכן סמוי.

החקירה נפתחה בעקבות מידע לפיו אחד השוטרים גנב רימונים מחדר הכוננות שבבסיסו על מנת למכור אותם לעבריינים. השוטר נעצר, וכאמור הוביל את החוקרים אל מקום מסתור בחצר בית ספר אלדד. יחד איתו נעצרו ארבע חשודים נוספים, ביניהם א'.

זמן קצר לאחר מכן, נגד כל חמשת המעורבים בפרשה הוגשו כתבי אישום בסחר באמל''ח וחלקם הואשמו גם בסחר בסמים. א' הואשם כי רכש את הרימון מהשוטר, החביא אותו ובהמשך מכר אותו לגורם שלישי. יוחסה לו גם עבירה של סחר בסמים.
א' הודה במיוחס לו וביקש לסיים את ההליך בעניינו ללא ניהול הוכחות. סניגורו, עו''ד מירון רוזנטל, טען להגנתו כי מדובר היה באירוע חד פעמי, וכלי נשק שמכר לא מסוגל להמית, אלא רק לגרום לנזק. בעניין הסחר בסמים, טען הסניגור כי הם לא נתפסו, כך שלא ניתן לדעת את סוג הסם, וכמותו.

בדיון שהתנהל ביום חמישי שעבר, קיבל בית המשפט את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים וגזר על הנאשם שישה חודשי מאסר בפועל - שהם ימי מעצרו.