עוד צ'ופר לוועד עובדי עיריית נתניה: בשבוע שעבר הודיע יו"ר הוועד, מנחם מזרחי, במייל ששלח לכלל העובדים, על יציאה ל"ארבעה ימי השתלמות וגיבוש מיוחדים" במלון מג'יק פאלאס היוקרתי באילת, במהלך החודשים דצמבר 2018 וינואר 2019.

עוד ציין מזרחי, כי "השנה אישרה לנו ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, לצאת לארבעה ימים, ועל כך תודתנו לה". מדובר בארבעה ימי חול, ראשון עד רביעי, שאף אחד מתוכם אינו מנוכה ממכסת החופשה של העובדים, ואת כולם סופגת העירייה.

אילת. השתלמות וגיבוש | צילום: יוסי דוס סנטוס

בשנים עברו, איפשרה העירייה לוועד העובדים לצאת לשלושה ימי השתלמות רצופים, וליום נוסף שאינו צמוד להם. השנה הסכימה פיירברג-איכר לכך שההשתלמות תהיה ברצף, כאשר המשמעות היא לילה נוסף לעובדים בבית המלון.

"ההשתלמות כוללת נסיעה באוטובוס בהלוך וטיסה בחזור. עם הנחיתה, יעמוד אוטובוס להקפצה חזרה לנתניה", פירט מזרחי במייל ששלח, והוסיף, כי מתוכננים שלושה מחזורי השתלמות לעובדים. 

בתקציב העירוני לשנת 2018, נהנה ועד העובדים מהקצבה שנתית של 3.8 מיליון שקלים, לעומת 3.6 מיליון בשנה שעברה ו-2.9 מיליון לפני שנתיים. ההקצבה כוללת השתלמויות, נופש, תלושים לחג והטבות נוספות לעובדים.

לעומת זאת, ב"עמותה לחינוך בלתי-פורמלי" מתקוממים על כך שההשתלמות אינה כוללת גם אותם. העמותה, המונה כ-1,100 עובדים, הוקמה על ידי העירייה ומתוקצבת על-ידה, ועוסקת בתחומים חינוך משלים, השכלה, העשרה, העצמה ותרבות הפנאי. העמותה מפעילה רשת ספריות, מרכזים קהילתיים, פעילות לנוער, מרכזי השכלה, מרכז לתרבות תורנית ומרכז צעירים.

"אותנו לא סופרים, אנחנו החצר האחורית של עיריית נתניה, ה'שקופים'", כתב יו"ר ועד העובדים, דורון גלאם, במייל פנימי לעובדי העמותה. "בשנה שעברה נלחמנו, ולאחר מאבקים הוציאו אותנו בחודש יוני השנה לנופש של לילה. לשנת 2019 לא מובטח לנו כלום, ונכון לעכשיו תקציב רווחת העובד בעמותה עומד על אפס שקלים בדיוק. אנחנו לא מתכוונים להסתפק עוד בפירורים, ודורשים לצאת לנופש עם אחינו עובדי העירייה! זאת הדרישה שלנו להנהלת העירייה, ובימים הקרובים נפעל בהתאם".

גלאם הוסיף: "בעקבות הבנתנו שעובדי העירייה מתוכננים לצאת לאילת לשלושה לילות, כולל נסיעות וטיסות, הגשנו בקשה לצאת אִתם, או לפחות לבוא לקראתנו ולתת לנו ב-2019 נופש של שני לילות. נענינו, שמוכנים לתת לנו שוב לילה אחד, ואנחנו לא מוכנים. אנחנו לא 'חזירים' ולא מדברים על אילת, אלא על יישובים קרובים".

גלאם. "אנחנו 'השקופים'"

בעמותה מלינים גם על הסחבת במו"מ הקיבוצי ביניהם לבין העירייה, מאז שהתאגדו במסגרת ההסתדרות, בפברואר 2017. "מאז התקיימו בסך הכל שלוש פגישות, שלא הובילו לשום התקרבות בינינו, ובמרץ השנה ביקשו מאתנו להמתין עד שהבחירות יסתיימו", אומר גלאם.

בעיריית נתניה סירבו לפרט את עלויות ההשתלמות, ומסרו בתגובה: "מדובר בהשתלמות מוסדית שאליה נוהגים לצאת עובדים במגזרי המשק למיניהם. במקרה דנן, היציאה להשתלמות נעשית בהתאם להסכם שנחתם ב-2014 עם ועד העובדים, שבו נקבעו ארבעה ימי השתלמות, שהשנה יבוצעו ברצף. התשלום מתחלק (כמו בשנים עברו) בין העובד, בין ועד העובדים ובין הנהלת העירייה. לא חל כל שינוי בעלויות.

"באשר לעמותה לחינוך בלתי-פורמלי, העמותה היא ישות משפטית נפרדת מהעירייה, כאשר עובדי העמותה יצאו בחודש יוני לגיבוש במתכונת שנקבעה בהנהלת העמותה, תוך השתתפות ההנהלה והעובדים, כפי שמקובל בעירייה".