בית חולים לניאדו (צילום: דוברות לניאדו)

סיפור התינוק שננטש הבוקר ברחוב ברנר בנתניה היכה גלים ברחבי הארץ, אך בבית החולים לניאדו מספרים היום כי תינוקות שכאלה ננטשים כל הזמן ואין הסיפור חריג.

על פי עמותת "חיבוק ראשון" אשר עוסקת בתינוקות נטושים, מדי שנה ננטשים מאות תינוקות במחלקות היילודים והפגים בבתי החולים בישראל. על תינוקות אלה נגזרת בדרך כלל שהות ממושכת בבית החולים ללא יד מלטפת, ללא טיפול הורי מסור.

קראו גם >> התושבים בנתניה מזועזעים: "איך אפשר לנטוש תינוק שרק נולד ככה ליד פח?" (וידאו)

סיפור מוכר אחר שכזה התרחש בנתניה באוגוסט 2014. אז הושארה תינוקת בת חודש ימים שנולדה עם תסמונת דאון, בבית החולים לניאדו על ידי הוריה החרדים, ככל הנראה בהוראת רב הקהילה אליה השתייכו. התינוקת שהתה במחלקת הילודים בלניאדו גם כחודש ימים לאחר מכן. בהמשך היא הועברה למשפחה אומנה.

המקום שבו נמצא התינוק שננטש (צילום: עידו ארז)

אתי ליטיג, אחות אחראית פגייה לניאדו סיפרה כי הצוות קיבל את התינוק היום ואחרי כמה דקות הוא כבר הועבר לבדיקות, לא לפני שחומם מהקור ממנו סבל.

ליטינג סיפרה כי הצוות בלניאדו מורגל במקרים כאלה: "היו לנו כמה וכמה תינוקות נטושים בשנים האחרונות, טיפלנו בהם והם יצאו מפה בריאים ושלמים".

"התינוק שהגיע היום הוא תינוק חמוד מאוד", הוסיפה. "הוא יישאר בהשגחה, כאשר המשטרה והרווחה כמובן מלווים אותנו. אנחנו נעשה את החלק שלנו על הצד הטוב ביותר בתקווה שיימצא לו בית בהמשך כשיתאושש".