במרפאת "כלב ים" בנתניה חוו בשבוע שעבר חוויה מיוחדת, כאשר זואי, לברדורית כבת 6 מהעיר, עברה במרפאתם בהצלחה ניתוח קיסרי. לפני כחודש הגיעה זואי לבדיקה במרפאה הווטרינרית, בה אבחן ד"ר ארז אבן-חן כי היא נמצאת בהיריון מתקדם, אליו נכנסה בטעות, וכי יש ברחמה מספר רב של גורים.

עוד ב-mynet:
הגורים היפהפיים הוזנחו במאהל הבדואי
מי חותך לכלבים את האוזניים?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

שבועיים לאחר מכן התקיימה ההמלטה הראשונה בביתה ומאז עברו מספר שעות ולא הייתה כל התקדמות בהמלטה. "כשהגעתי נוכחתי לראות שהכלבה מטפלת יפה בגורה שכבר נולדה, אך לא מראה כל סימנים להמשך ההמלטה", סיפר ד"ר אבן-חן.לאחר המתנה ארוכה, הגיעה המשפחה למרפאה וזואי עברה בדיקת אולטראסאונד שהראתה שהגורים עדיין חיים ונמצאים עם דופק ברחמה. היא הוכנסה במהירות לניתוח קיסרי שבמהלכו הוצאו מבטנה עוד כשבעה גורים, כאשר רק חמישה מהם שרדו. במהלך הניתוח, התגלה כי אחד הגורים היה מעוות וככל הנראה הוא זה שגרם לעצירת ההמלטה בשל המבנה הלא תקין של גופו.

גדעון בן שימול, הבעלים של זואי חיכה במתח מחוץ למרפאה. "כל כך רציתי שהיא תמליט באופן טבעי, אבל לא היתה ברירה", אמר. במהלך הניתוח, בדומה להליך אצל נשים, מתבצע חתך ברחם ודרכו נשלפים הגורים. "לנו, כווטרינרים, ניתוח כזה הוא מרגש במיוחד", מספר בחיוך ד"ר אבן חן.

בן שימול הוסיף: "עכשיו יש לנו כאן בבית להקה לא קטנה, צוהלת ושמחה של גורים מדהימים".