ר', תושב נתניה, מעולם לא רכב על סוסים. אבל לפני 12 וחצי שנים, בחודש אוגוסט בשנת 2000, כשחבריו הציעו לו להצטרף לפעילות אתגרית ומהנה בחוות הסוסים בקיבוץ יקום, הוא חשב שזאת תהיה חוויה נחמדה ומהנה. אלא שר', לא תיאר לעצמו שיום כיף בשבת בבוקר יסתיים בצורה כה קשה ויותיר אותו מוגבל למשך כל ימי חייו.

עוד ב-mynet:
בת 14 נפלה מסוס ותבעה 2.5 מיליון שקלים
הגיע לעשות קניות עם סוס
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

לפני שבועיים, אחרי יותר מ-12 שנה של דיונים, נתן בית משפט השלום בנתניה תוקף לפסק הדין בנוגע להסכם הפשרה שנחתם בין ר' באמצעות עו"ד יעקב קורן, לבין הנהלת קיבוץ יקום וגורמים אחרים על פיצוי בסך 110 אלף שקלים, שישולמו לו בימים הקרובים.

"מעולם לא רכבתי על סוסים, אבל זה נראה מאוד בטוח", סיפר ר' ל-mynet ו"ידיעות נתניה". "לפתע כעבור רבע שעה, הסוס שלי התחיל להשתולל. הוא עלה על הרגליים האחוריות והעיף אותי בכוח על האדמה. נחבלתי קשה בראש, איבדתי את ההכרה ובמשך כמעט יומיים הייתי מעולף, עד שהתעוררתי במחלקה הכירורגית של בית חולים "איכילוב".

ר' עבר סדרת של בדיקות וצילומים במהלכה אובחן כי הוא סובל מפגיעה רב מערכתית עקב נפילה מהסוס. היו לו שברים מרובים בצלעות, שבר בעצם הבריח, פגיעה בריאה ופגיעת ראש.

"הטיול הפך לסיוט של חיי", משחזר ר'. "השיקום נמשך קרוב לארבעה חודשים, אבל לא חזרתי לתפקד באופן מלא. אני עדיין מוגבל מבחינת תנועה בצד ימין ואני סובל מכאבי ראש והפרעות בשמיעה", מסכם ר', שעכשיו כאמור יקבל פיצוי בסך 110 אלף שקל.