"המורה להתעמלות אמר לנו לשבת בשקט אז ישבנו בשקט הרבה זמן", סיפרו תלמידי כיתה ב' להוריהם על חוויית שיעור ההתעמלות שהיה להם ביום חמישי שעבר בבית הספר "ביאליק" בנתניה. "הוא הושיב אותנו על הספסלים ליד הקיר באולם וכל הזמן ישבנו. בסוף הוא נתן לנו כדור לשחק". ומה עשה המורה כל הזמן? שאלו אימהות את הילדים. "גלש בפייסבוק", השיבו הילדים.

עוד ב-mynet:
דרמה בבית הספר: אב חשוד שירק על המנהלת
הורים: "המורה נוהגת באלימות פיזית כלפי ילדינו"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

הורי תלמידים מכיתה ב' מבית הספר "ביאליק" בנתניה הופתעו לשמוע מילדיהם שהם ישבו שעתיים ולא עשו כלום, כי זה מה שאמר להם המורה לעשות. "לבתי היה צריך להיות שיעור התעמלות על פי המערכת", מספרת אחת האימהות, שביררה את העניין עם בית הספר. "מסתבר שאחת המורות של כיתה ב' מקבילה נעדרה באותו יום מהעבודה והמנהלת ביקשה מהמורה להתעמלות שיצרף שתי כיתות ושייקח אותן לשיעור בן שעתיים".

ההורים הביעו תרעומת על כך שהילדים ישבו לטענתם שעתיים באפס מעשה בעוד המורה לכאורה גולש בפייסבוק. עוד טענו הילדים כי המנהלת לא נכנסה לראות מה קורה בשיעור המשותף הארוך.

"הילדים יודעים מה זה פייסבוק גם בגילם הצעיר", אמרה אחת האימהות, "הם הרי גדלים בבתים עם הורים הפעילים בפייסבוק וסיפרו לנו בטבעיות שהמורה גלש ושהוא לא השתמש במכשיר הסלולר אלא במה שנראה להם כמחשב נייד. זו התנהגות מזלזלת בילדים ובשעות הלימוד שלהם".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "מבירור שנערך מול הנהלת בית הספר נמסר, כי הנהלת בית הספר מצרה על האירוע החריג ורואה זאת בחומרה. עם היוודע
האירוע, הועבר הנושא באופן מיידי לטיפול המפקחת על החינוך הגופני שבמשרד החינוך. כמו כן, ייערך בירור מול המורה ורענון נהלים בקרב כל חברי הצוות החינוכי. לטובת טיפול מיטבי ומהיר - מזמינה מנהלת בית הספר את ההורים לפנות אליה ישירות בכל עניין".

ממשרד החינוך נמסר: "טענות התלמידים הועברו לבדיקתה של המפקחת על החינוך הגופני במחוז תל אביב. מדובר בטענות קשות כנגד איש חינוך שאינן מקובלות על משרד החינוך ומן הראוי שהן ייבדקו עד תום".