במשך כמה חודשים נמשכה החקירה הסמויה שהתנהלה בתחנת המשטרה בנתניה, בשיתוף פעולה עם יחידה 101 של מג''ב מרכז, לחשיפת מעבדה לייצור סם אונס שפעלה במרכז העיר.

עוד ב-mynet:
הסיבה לשחרור ממעצר: החשוד באחזקת סמים רוצה לטוס לחו"ל
נכנסו לטראנס: סמי אונס והזיה במסיבת הנוער
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

מאמצים רבים הושקעו בחשיפת המעבדה וגם במעצרו של הדוקטור G, כך כונה החשוד המרכזי בפרשה, שעל פי החשד, ייצר את הסמים, ומכר אותם גם בנתניה וגם בערים אחרות במרכז הארץ. מאמצים אלו הגיעו לסיומם ביום חמישי שעבר, עם הפשיטה על המקום.

"לפני כמה חודשים קיבלנו מידע מודיעיני על גבר בן 40 מנתניה שמייצר ומשווק סמי אונס", סיפר פקד בני זכאי, ראש מחלק בילוש ביחידה 101. "על פי החשד, הוא רקח את הסמים מתרכובות של כדורים שונים אצלו בבית, מכר ושיווק אותם גם בנתניה וגם במקומות אחרים במרכז הארץ. האיש זכה לכינוי 'דוקטור G' מפי לקוחותיו לאחר שעל פי החשד, עסק בייצור והפצת סם אונס הידוע גם בכינויו סם G".

ביום חמישי בשבוע שעבר, משעות הבוקר המוקדמות, התפרשו השוטרים ברחבי העיר. הם עקבו אחרי האיש ולאחר זמן מה הבחינו בו, כאשר הוא רוכב על הקטנוע שלו. הם עצרו את החשוד, ובבדיקת רישיונות התברר, כי בנוסף לחשדות הכבדים נגדו בגין ייצור והפקת הסמים, ל"דוקטור G" אין רישיון נהיגה מזה 20 שנה. לאחר תשאול קצר, החשוד הוביל את השוטרים לדירתו שבשכונת בן ציון בעיר. בתוך דירת מגורים רגילה עם גינה צמודה, הופתעו השוטרים לגלות מעבדה של ממש לייצור סם אונס.

במקום התגלו אמצעים שעל פי החשד משמשים להכנת הסם: בקבוקי מעבדה, כיריים לבישול מיוחד, אבקות, כדורים וכמה ליטרים של נוזלים שונים. נמצאו גם פחיות שאליהן מכניסים את הבקבוקונים עם הסם על מנת לשתות אותם במועדונים מבלי לעורר חשד. במהלך החיפוש נתפס גם רכוש גנוב, ולהפתעתם של השוטרים נמצאו גם שטרות מזויפים בסכום של 90 אלף שקלים וגלופות הנחוצות לפעולת הזיוף.

כוחות המשטרה המתינו בדירת החשוד וכעבור זמן קצר הגיעו למקום זה אחר זה שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם, החשודים בהפצת הסם. במהלך החיפוש שנערך על ידי השוטרים, התגלה ברכבו של הראשון רכוש גנוב ואמצעים לזיוף שטרות.

ברכבו של החשוד השני נתפס שטר התואם לשטרות המזויפים שנתפסו בדירה. השלושה הועברו לחקירה המנוהלת ביחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת המשטרה בנתניה. בסיום החקירה נלקחו לבית המשפט שם הוארך מעצרם.

"החשוד נחשב לאחד מספקי הסם המוכרים בארץ וכך הוא גם זכה לכינויו", סיפרו גורמים במשטרה. "הוא למד לרקוח את הסמים במהלך שהותו בחוץ לארץ לפני כמה שנים. בדירה בנתניה הוא הקים מעבדה של ממש, רקח בעצמו את הסמים וסיפק אותם באמצעות אנשים אחרים למועדונים בתל אביב ובאזור השרון, כך על פי החשד.

"מדובר באדם מאוד מתוחכם, שבמשך זמן רב הצליח להתחמק מהמשטרה. לפני כמה שנים הוא ישב בכלא על עבירות של סחר בסמים, אבל זה לא ממש הרתיע אותו. מדובר באדם מוכר, המקורב לאנשים חזקים בעולם הפשע ומיוחס למשפחת פשע מוכרת באזור נתניה".

כל שלושת החשודים נעצרו, וכאמור מעצרם הוארך על ידי בית המשפט. החקירה בנושא טרם הסתיימה.

"תחושת אופוריה"
"סמי אונס הם חומרים סינטתיים ששימשו פעם להרדמה", הסביר ד''ר חיים מהל, ראש אגף טיפול ושיקום ברשות למלחמה בסמים. "החומרים גורמים לאדם שלוקח אותם לחוש תחושה של אופוריה, תחושת ריחוף באוויר, תחושה של שחרור. זאת הסיבה שלוקחים אותם מרצון.

"ההיבט הנוסף של סמי אונס הוא השימוש בהם לצורכי תקיפה מינית. סם אונס גורם לגוף להיות משוחרר לגמרי והאדם שלוקח אותו אינו מסוגל להתנגד לכלום.
הוא גם גורם לשיכחה. החומר הוא שקוף, חסר ריח וחסר טעם ולכן ניתן לשים אותו במשקה של מישהו אחר, מבלי שהוא מודע לכך. זאת אפילו לא חייבת להיות שתייה חריפה.

"לפני כמה שנים GHB, המרכיב העיקרי של סם האונס הוכנס לפקודת הסמים. אבל אז התברר כי ניתן להפיק את הסם גם מחומרים אחרים שנחשבו לחוקיים. הבעיה הגדולה היא שהחומר נעלם מהגוף בפחות מ-24 שעות לאחר שהוא נכנס אליו, ולכן במידה ואדם הותקף מינית תחת השפעת הסם, קשה להוכיח זאת.

"התופעה של שימוש בסמי האונס מוכרת לרשות ללוחמה בסמים ואלכוהול. אנחנו מקבלים המון פניות של אודות האנשים שנפגעו מסם אונס בעיקר מאזור תל אביב ואזור השרון, אבל קשה לדעת את המימדים האמיתיים של התופעה הזאת, מכיוון שהחומר הזה לא משאיר עקבות בגוף".