דייג אוהב דגים? תלוי את מי שואלים, אבל מי שדואג להם ל"בית" נוח בו יוכלו לשחות בחופשיות, הוא אלירן עזרא, 27, סטודנט שנה ב' לביטוח במכללת נתניה וגם בעל עסק עצמאי ומקורי של בניית אקווריומים ובריכות דגים בשם "אלטי דג", אותו הוא מנהל מהדירה בה הוא גר עם חברתו. וכן, שם העסק הוא לא מקרי ובעל כפל לשון ועם משמעות אותה הוא מסביר ב"אל תדאג, חבר, יש מי שמטפל באקווריום שלך".

עוד ב-mynet:
הבינתחומי: הסטודנט מגיע ללימודים עם מטוס
ורד, 43, דוקטור למשחקי מחשב
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

עזרא מספר כי כבר בנעוריו הוא עבד ב"חנויות דגים" שונות ומשם התחילה אהבתו לתחום הלא שגרתי. "התחלתי כמוכר זוטר והתקדמתי לעמדה של בניית אקרוויומים על פי הזמנה", הוא מספר. לפני שנתיים הוא החליט ללכת צעד קדימה עם האהבה שלו ופתח עסק עצמאי משלו ביחד עם לימודיו האקדמיים במכללה, שנועדו בעיקר בשביל לרצות את הוריו וחברתו.

מה אתה עושה בעסק?
"אני בונה בריכות דגים בבתים פרטיים, בבתי עסק, בתי אבות וכדומה. את הציוד לו אני זקוק אני רוכש מיצרנים ומיבואנים ובכל יום יש לי כמה כתובות להגיע אליהן".

נשמע שיש לך עבודה מעניינת.
"העבודה ממש נחמדה. מדובר בתחביב נעורים שהפך למקצוע ולעסק, ואני עושה את מה שאני אוהב. אני בונה אקווריומים מיוחדים, כמו מקיר אל קיר או אחרים שמוטבעים בתוך קיר ונראים כמו תמונה חיה. הופתעתי מאוד לדעת כמה אנשים אוהבים שיש להם אקווריום עם דגים בבית".מסתבר אבל שלא הכל חלק כמו דג בלי קשקשים בעבודתו של אלירן. "פעם אחת קראו לי לתקן נזילה באקווריום. הפכתי אותו ופתאום בום וטראח, האקווריום נשמט לי מהידיים ונשבר. זה היה אקווריום יקר בטירוף. לא יודע מה קרה לי, התחלתי לצחוק מול בעל הבית כמו מטורף, כשאני עומד בין השברים. הסתדרנו. אפילו נהיינו חברים".

איך אתה מסתדר עם המבחנים והשיעורים? הרי לא מדובר בעבודת סטודנטים חולפת.
"יש לי כמובן תוכניות לגדול בענף. הלימודים זה בשביל שיהיה לי מקצוע אקדמי
לחיים. אני לא חייב לעסוק בו בשלב הזה בחיי וגם ברור לי שכשאסיים את הלימודים, אמשיך לטפח ולהגדיל את העסק".

מה אומרים החבר'ה מהכיתה?
"הם לא מבינים איך משלבים עסק ולימודים בגיל יחסית צעיר ולכן שואלים הרבה שאלות ומתפלאים איך אני עושה את זה. רבים גם שואלים אם השתלבתי בעסק משפחתי, ואני מסביר שזה רק אני ואז הם מאוד מתלהבים".

ומה המרצים אומרים?
"העיסוק שלי עובר מפה לאוזן וכבר היו מרצים שביקשו לראות עבודות שלי, וכשהראתי להם, הם התלהבו".

יש מצב שתעשה ביטוח לאקווריום שבנית?
"קודם כל, אני תמיד נותן אחריות על העבודה שלי, וחוץ מזה בהחלט יש מצב שאם הלקוח ירצה לבטח, אני בהחלט אשמח להיות הסוכן שלו".