ש' הייתה תלמידה בחטיבת הביניים באחד מבתי הספר בנתניה בזמן שהכירה את י'. הצעירים התאהבו ומספר שנים לאחר מכן, ש' מצאה את עצמה בהיריון. למרות שהייתה רק בת 17, היא שמחה. י' נראה בחור רציני, מצחיק וכריזמטי. הייתה לו אזרחות אמריקאית, הוא בא ממשפחה אמידה וש' הייתה מאוהבת מעל הראש וחלמה על חיים נפלאים בארצות הברית.

עוד ב-mynet:
בעלה של ליהי ברח לארגנטינה עם בנם המשותף
למען האהבה: אימאן הסתכנה בחילול כבוד המשפחה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

אלא שמה שקרה אחרי זה, מזכיר תסריט רע של אופרת סבון. כאשר ש' הייתה רק בת 17 ובחודש השלישי להיריונה, בני הזוג אמנם התחתנו, אך יומיים לאחר החתונה, הבעל הטרי עזב את ש', לטענתה עם כספי החתונה, ומאז היא לא שמעה ממנו.

כיום, שנתיים לאחר מכן, ש' בת ה-19 היא אמא לתינוקת בת עשרה חודשים אלא שהטראומה הנפשית שעברה לא מאפשרת לה להמשיך בחייה. היא לא סיימה את הבגרויות בתיכון, לא חושבת על מקצוע לחיים, כמעט ולא יוצאת מהבית והדבר היחיד שמעסיק אותה הוא הרצון העז להתגרש מבעלה. הבעיה היא, שאף אחד לא מצליח לאתר את הצעיר שברח באישון לילה לאמריקה ובית הדין הרבני לא מאפשר את הגירושים.

חתונת בזק
ש' ואימה יושבות השבוע בדירה צנועה בצפון נתניה. התינוקת החייכנית בידיה של ש' נראית כמו אחותה הקטנה. "אנחנו לא מעכלים כל מה קרה לנו", פתחה את השיחה אימה של ש'. "חייה של בתי נהרסו. שום דבר ממה שמעסיק צעירות בגילה, לא מעניין אותה. כל התחנונים שלי שתצא קצת מהבית עם החברות, פשוט לא עוזרים. עד שהיא לא תשחרר מהאיש שהרס לה את החיים, היא לא תתחיל לחיות.

"אנחנו עושים הכול כדי שבית הדין רבני יסדיר את עניין הגירושים, אבל זה לא עוזר. הם רוצים שנאתר את הבן אדם או את המשפחה שלו, אבל אין לנו אמצעים לכך. יש לו המון כתובות ושמות. הוא חיי בארצות הברית ואין לנו אפשרות אפילו לשכור עורך דין".

"כשהכרתי את י', הוא נראה לי בחור מדהים", משחזרת ש'. "הוא היה כריזמטי, חכם ומצחיק ופשוט התאהבתי בו. כשגיליתי שאני בהיריון, הייתי מאושרת. הייתי בטוחה שהוא האדם המתאים בשבילי, שהוא יהיה אבא מדהים לבת שלנו ולא היה לי אכפת לנסוע אחריו לקצה העולם".

סוף החלום
יום למחרת ליל הכלולות, ש' התעוררה מהחלום והתחילו הצרות. ש', שהייתה בשבוע 11 להיריונה, חשה ברע ופונתה לבית החולים "לניאדו" עם דימומים וחשש להפלה. "פחדתי שאני הולכת לאבד את הבת שלי", שיחזרה אימה של ש'.

"אשפזו אותה, בעלה הגיע לבקר אותה שם וכבר אז שמתי לב שמשהו מוזר קורה, כי זה היה נראה שהוא לא רוצה להיות לידה. שאלתי אותו: 'מה קורה איתך? אתה צריך להיות לצד אשתך', אבל הוא ענה שיש לו עיסוקים אחרים. אחרי זמן מה הוא עזב את בית החולים ומאז לא ראינו אותו".



איך את מרגישה כיום?
"אני מרגישה שאני לא אוכל להמשיך בחיים שלי עד שלא אשתחרר מהבן אדם שהרס לי אותם", אומרת ש' בכאב. "אני רוצה להשלים את הבגרויות. יש לי חלום להיות אחות מיילדת, אבל אני פשוט לא מסוגלת להתפנות לזה רגשית. בעלי נעלם יומיים אחרי החתונה וקשה לתאר את התחושה הזאת במילים.

"אני מרגישה שלא אוכל לסמוך על אף אחד בחיים, ורק התמיכה של המשפחה שלי מחזיקה אותי בחיים. אני מגדלת את הבת שלי בחום ובאהבה. מבחינתי היא לא מכשול לכלום. אני רק מבקשת מבית הדין לשחרר אותי כדי שאוכל לנסות לשקם את חיי".

"הבעל שלי נעלם לי יומיים אחרי החתונה וקשה לתאר את התחושה הזאת במילים. אני מרגישה שלא אוכל לסמוך על אף אחד בחיים, ורק התמיכה של המשפחה שלי מחזיקה אותי בחיים"

מנהל אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, הרב אליהו מימון, מסר בתגובה: "מדובר בסיפור של בחורה צעירה מאוד שנכנסה להיריון וכתוצאה מכך נאלצה להינשא לאדם שאותו לא כל כך הכירה. יום לאחר הנישואין ברח הבעל מהארץ ולקח עימו את כל כספי החתונה. מיד עם פתיחת התיק בביה"ד פעל אגף עגונות בחו"ל על מנת לאתר את הבעל. במקביל פועל בית הדין באינטנסיביות להתרת הנישואין ובמסגרת פעילות זו גם מופעל חוקר פרטי".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות נתניה"