12 תלמידים הם יריית הפתיחה של מגמת הכלבנות החדשה שנפתחה לאחרונה במרכז הטכנולוגי ויצ"ו קנדה בנתניה. במסגרת תוכנית הלימודים החדשה, יזמה העירייה בשיתוף עם המרכז הישראלי ליחסי אדם וכלב "מדברים עם כלבים" בעין הים, מגמת בגרות ייחודית.

עוד ב-mynet:
בגרות בין תנורים: לאפות יותר טוב מאמא
לא קיבלה תעודת בגרות בגלל חוב כספי של הוריה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בשיעורים ילמדו תלמידי התיכון נושאים כמו וטרינריה, אנטומיה, ידע בסיסי בגידול כלבים, שיטות אילוף, סוגי גזעים שונים ועוד. בנוסף, התלמידים יגיעו לכלבייה העירונית בנתניה, שם ילמדו אילוף וטיפול בכלבים, וכן יקיימו לאורך השנה פעילות התנדבותית עם הכלבים במסגרות שונות בקהילה.

"בשיתוף העירייה, התחלנו את הפרויקט בבתי הספר בעיר", אומר מרכז תחום החינוך במרכז "מדברים עם כלבים", נדב קוסביצקי. "חלק ניכר מהעשייה שלנו
היא למען הכלבים, כלומר התרומה של הילדים לכלבים. הילדים מקבלים מאיתנו, המדריכים, את הידע והניסיון המקצועי, והאידיאולוגיה שלנו היא שהם מחזירים את זה בחזרה לכלבים".

תוכנית הלימודים לבגרות החדשה בכלבנות היא תלת שנתית. הלימודים נמשכים מכיתה י' עד י"ב ומשלבים לימודים מעשיים ועיוניים. במסגרת התוכנית, לומדים התלמידים ארבע יחידות לימוד עיוניות ויחידת לימוד אחת מעשית. כמו בכל נושא הנלמד לבגרות, התלמידים עוברים בחינת בגרות, כאשר במסגרת הלימודים העיוניים, הם עוברים מבחן רגיל, ובמסגרת הלימוד המעשי, נבחן כל תלמיד עם "כלב אישי", איתו עבד לאורך כל השנה. כמו כן נבחנים התלמידים גם על יכולות האילוף והתקשורת עם הכלבים.

"אני מחכה לשיעורים עם הכלבים, התמכרתי לכלבים ואני נהנה מכל רגע", מספר נ', תלמיד כיתה י"א במגמה החדשה. "בזכות הלימודים למדתי לאלף את הכלבה שלי בבית וחברים רבים שלי אימצו כלבים מהכלבייה. ברמה האישית זה חיזק את הביטחון העצמי שלי, אני ממש טוב עם כלבים, וזה נותן לי ביטחון".