בילוי משותף בפארק נחשונית הסתיים עבור משפחה אחת מנתניה בצורה עגומה. א', אם לשישה, שברה את רגלה עת קפצה לתוך בריכת הכדורים. היא תבעה את הפארק וקיבלה 144 אלף ש"ח במסגרת הסכם פשרה.

עוד ב-mynet:
נכוותה מגחלים על חוף הים - ותפוצה ע"י העירייה
הפעוט שבר את רגלו בגן - הסייעות לא הבחינו
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

המקרה ארע בחודש אפריל בשנת 2009. א', בת 43 ואם לשישה ילדים, הגיעה יחד עם משפחתה ליום כיף בפארק השעשועים "נחשונית" שבקיבוץ. בין המתקנים השונים בפארק, שמו ילדיה של א' עין על בריכת כדורים.

בזמן ששיחקו הילדים בתוך הבריכה, הם ביקשו מאימם להצטרף לחגיגה. האם, שלא תיארה לעצמה שמתקן המשחקים טומן בתוכו סכנה של ממש, קפצה לתוך הבריכה, אך במקום לנחות על הכדורים הרכים, פגעה עם רגלה ברצפת הבטון.

א' נחבלה קשה ברגלה ופונתה לבית החולים, שם התברר כי הקרסול שלה נשבר עקב הפגיעה. הבילוי עם המשפחה הפך עבור א' לסיוט. לאחר השחרור מבית החולים, היא נזקקה לטיפול שיקומי שנמשך מספר חודשים.

"הנתבעת לא תחזקה כראוי את ריצפת הבריכה ולא דאגה להתקין משטח סופג זעזועים, שירכך פגיעתו של אדם בוגר בתחתית הבריכה", נכתב במכתב התביעה שהגישה א' כנגד הנהלת הפארק, באמצעות עו"ד פסח שטמלר. "הנתבעת גם לא הציבה שלטים המזהירים מפני הסכנות הטמונות בבריכת הכדורים ולגבי אופן השימוש הבטוח במתקן".

עקב התאונה א' נעדרה ממקום עבודתה במשך כחצי שנה, דבר אשר הכניס את משפחתה להפסדים כלליים. גם כשחזרה לעבודתה, נאלצה א' לעבוד במשרה חלקית בלבד.

הנהלת הפארק סירבה לקחת אחריות על התאונה שאירעה לא' ותהתה באשר לסיבה שבכלל נכנסה האם לבריכה.

"לא ברור בדיוק מה יש לאישה בת 43 לקפוץ לתוך מתקן המיועד לפעוטות, ואשר אינו מיועד לשימוש מבוגר", כתבו עורכי הדין של פארק נחשונית, בתגובה לכתב התביעה שהוגש כנגד הפארק.

למרות כל זאת, הגיעו הצדדים לפני מספר חודשים להסדר פשרה, במסגרתו הוחלט כי פארק נחשונית ישלם לא' פיצויים בגובה של כ־144 אלף שקלים. לפני מספר שבועות ההסכם קיבל תוקף פסק הדין בבית משפט השלום בנתניה.