ט', נער בן 16, תושב נתניה, טוען כי פקח של העירייה נהג כלפיו באלימות וחנק אותו, בעת שישב עם חבריו בגן ציבורי. המקרה אירע ביום שישי, 22 במרס, כאשר ט' וחבריו ישבו בגן ברחוב פתח תקווה בעיר, לקראת חצות הליל.

עוד ב-mynet:
"הפקחים היכו אותי עד זוב דם ושלפו אקדחים"
זבל בגן: הילדים משחקים עם מחטים משומשות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"ישבנו בגן, והפקחים של עיריית נתניה הגיעו, כנראה כי היה רעש. חבר שלי נפל מהאופניים וקיבל מכה, חיכינו שהוא יקום לפני שנלך", טען ט'. "הפקח אמר 'יש לכם שלוש דקות להתפנות לפני שאני מתעצבן'. עברו שתי שניות אולי והוא חנק אותי.

"זה היה מול כל החברים, שבעה-שמונה אנשים. הם אמרו לו להפסיק, אבל הוא המשיך. לא ניסיתי להתנגד, הייתי בהלם".לאחר מכן, נלקח ט' לניידת וניתן לו דו"ח בסך 730 שקלים. "חבר אחר שלי גם קיבל דו"ח, אבל אימא שלו הגיעה והדו"ח בוטל. לפני כן הפקח דרך לו על הרגל כשהוא שאל אותו באיזה רחוב הוא גר, ואיים עליו שיקבל 'ברכיה' לפנים", אמר הנער.

חברו של ט', א', שנכח במקום, הוסיף: "הפקח אמר לנו להתפנות, וט' ביקש להישאר רגע עם החבר שנפל מהאופניים. הפקח בא, תפס וחנק אותו, הצמיד אותו לגדר ואחר כך לקח אותו לניידת. הוא חנק אותו ממש חזק. אנחנו נשארנו בצד, וביקשנו שיעזוב אותו. זאת הפעם הראשונה שאנחנו נתקלים באלימות כזו מצד פקחי העירייה".

הוריו של ט' הגישו תלונה במשטרת נתניה בנושא, וכן שלחו מכתב לאלון אהרון, ראש מינהלת האכיפה בנתניה, בבקשה להתערבותו ולביטול הדו"ח הכספי.

"ט' חזר הביתה בוכה ונסער לאחר המקרה. למעלה משעתיים ניסינו לדובב אותו כדי להבין מה קרה", אמרה אמו. "אני מחנכת את הילד שלי לא לנהוג באלימות, ובא איש ציבור, אדם שצריך להוות דוגמה, וחונק את הילד? הילד לא התחצף ולא עשה משהו שלא בסדר", טענה האם.

ממשטרת נתניה נמסר כי "הנושא מוכר ונמצא בחקירה".

ראש מינהל רשות האכיפה ערך בדיקה בנושא ומסר כי "לא אירע כל מקרה אלימות ומדובר בהכפשה. הפונה מוזמן להפנות טענותיו לבדיקת המשטרה".