ביום שני שעבר, בשעות הבוקר המוקדמות, כפיר אלפסי המתגורר ברחוב פתח תקווה בנתניה יצא מביתו לעבודה. כמה דקות לאחר מכן, הופתע אלפסי לגלות טרקטורים עובדים בתוך חצר הבניין המשותפת. הגדר, שמפרידה בין שטח הגינה של הבניין לבין השביל הציבורי כבר נהרסה והטרקטור עמד לעלות על חומת בטון עליה עמדה הגדר.

עוד ב-mynet:
הדייר שמטריד את השכנים ברחוב: חמור
סיוט בבניין: הדייר פתח בבית מוסך אופנועים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"לא הבנתי מה קורה", סיפר אלפסי. "חזרתי הביתה וראיתי טרקטור בתוך החצר של הבניין. זאת חצר משותפת, שטח פרטי של הבניין ואני לא מבין מי נתן אישור להרוס אותה.

"קודם כל רצתי אל הטרקטור ופשוט חסמתי עם הגוף שלי את החומה, כי הם בדיוק התחילו לשבור אותה, אבל העבודות לא הופסקו. אני בעצמי מתעסק בבנייה, ואני יודע שלפי חוק הבנייה חייב להיות מרווח של שלושה מטרים בין החלק החיצוני של הבניין לבין השטח הציבורי, אז ברור שמישהו כאן החליט להשתמש בשטח הזה כדי להרחיב את השביל שמאחורי הבניין. התקשרתי למוקד של העירייה והודעתי להם שמבצעים עבודות בשטח של הבניין שלי".לדברי אלפסי, בעירייה אמרו לו להתקשר למשטרה כי כל הנראה מדובר בהסגת גבול. "הזעקתי משטרה ותוך כמה דקות הגיעה הניידת. השוטר שהגיע למקום אמר לי שזה סכסוך שכנים, שאין לו מה לעשות בנידון ושאני צריך לפנות לעירייה. כעבור זמן מה הגיעו למקום גם פקחי העירייה ודיברו עם האחראי, שהסביר להם שהוא רק קבלן מבצע. אחרי זה צוות הפיקוח של העירייה אמר לי שאני צריך לפנות בעירייה כדי לקבל תשובות". בעירייה השיבו שהעירייה לא זו ששלחה את הטרקטורים, והיא לא יודעת שום דבר על עבודות שנעשו במקום.

אך ביום למחרת, לדברי אלפסי, בשעות הבוקר, העבודות ברחוב פתח תקווה התחדשו עם אור היום. הפעם הטרקטורים התחילו לחפור מהצד שני של השביל ולא התקרבו לשטח הפרטי של הבניין בו מתגורר אלפסי. השרידים של הגדר נעלמו וכעת השטח של הבניין פתוח ומטונף בפסולת בניין. "רק לפני שלושה חודשים כל דיירי בניינים נאלצו לשלם מכיסם לעירייה אלפי שקלים בשביל שיפוץ החזית של הבניין", אומר אלפסי.

"כחלק מהשיפוץ, הוקמה גם הגדר שנהרסה השבוע. זה מקומם שנכנסים לתוך השטח הפרטי של הבניין עם טרקטורים, הורסים את הגדר ושוברים חומה, בלי לעדכן אף אחד ובלי לשאול אף אחד. אין לנו למי לפנות. רוב דיירי הבניין הם אנשים מבוגרים וחלקם אפילו לא מדברים עברית. הם לא יהפכו שולחנות בגלל שלקחו להם חלק מהשטח.

"אני מתגורר בבניין הזה כשנתיים בדירה שקיבלתי בירושה. אין לנו אפילו ועד בית ואני היחיד שנמסה לשמור על האינטרסים של הדיירים. הבעיה שאין לי למי לפנות. אם אדם רגיל עושה חריגת בנייה, העירייה מטפלת בו ביד קשה. לעומת זאת, כאשר בא גורם חיצוני ופולש לתוך השטח הפרטי של הבניין, העירייה מתנערת מכל אחריות".

מעיריית נתניה נמסר כי "הנושא אינו מוכר וייבדק. נודה להעברת הפרטים שיסייעו לנו בזיהוי מבצעי העבודה".