חולדות ועכברים במרכז העיר. תושבי בניין ברחוב אחד העם הסמוך לתחנת אגד בנתניה מתלוננים על פלישת חולדות ועכברים לחצר הבניין, לחדר המדרגות ולסביבה הקרובה. "הם התלוננו פעמים רבות במוקד העירוני", מעידים השכנים, "הדברנו בעצמנו לא פעם ולא פעמיים והתופעה המטרידה חוזרת כל הזמן, כי מקור החולדות והעכברים הוא מחוץ לבניין והעירייה לא מוכנה להודות שהיא זו שצריכה לטפל בבעיה".

עוד ב-mynet:
הכלב נשך, בעליו נתבעו על סך 260 אלף שקלים
"קמנו בבוקר ומצאנו טרקטור חופר לנו בחצר הפרטית"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"יש לנו נוהל עלייה הביתה", מספרת אם לילדה בת 12 מרחוב אחד העם 21 בנתניה. "אני נכנסת בלילה לבניין, מדליקה אור בחדר המדרגות, נצמדת לקיר ודופקת עליו חזק כי החולדות נבהלות ובורחות מהר למטה. אם הכלבה איתי, היא תמיד תישלח לעלות ראשונה הביתה וגם היא כבר מכירה את החולדות ורואים שגם היא מפחדת". "אנחנו מטפחים חתולים בצורה מסודרת, אבל זה לא עוזר", מוסיף אחד השכנים. "החולדות והעכברים כבר לא מפחדים מהחתולים, כי כל עכבר וכל חולדה הם בגודל של חתול".

"אני לא מוכנה יותר לרדת עם שקית הזבל", מעידה בתה בת ה-12. "פעם ירדתי למטה ורצו לי חולדות ליד הפח. פעם אחרת פתחתי את מכסה הפח וראיתי חולדה רצה בפנים, נבהלתי וסגרתי. אבל הכי הפחיד אותי שעליתי הביתה וליד הדלת של השכנה נחה חולדה על שטיח הכניסה"."אני חבר ועד הבית הרבה שנים", מעיד רפי מהבניין, "החולדות רצות בחדר המדרגות שלנו. מדי פעם אנחנו מניחים מלכודות רעל והמצב חוזר על עצמו. הפתרון תמיד זמני, כי צריך לטפל כנראה במערכת הביוב העירונית. אני עובר בשדרות בנימין ורואה חולדות ועכברים רצים חופשי. הצרה היא לא רק שלנו אלא של רחובות רבים במרכז העיר".

"יש כאן עיר תחתית ממנה הם עולים ונכנסים לחצר ולחדרי המדרגות", מסביר בעל מספרה בבניין. "אנחנו קוראים לנציגי עירייה והם אומרים לנו שעלינו לשלם מכספינו עבור הדברה, כי מדובר בשטח מגורים פרטי. זה לא הגיוני, כי בתוך חצר הבניין יש פתחי ביוב. חולדות ועכברים הם מכה במרכז העיר וכולם מגיעים ועולים ממערכת ביוב ציבורית, הדורשת ניקוי והדברה יסודית של מחילות המגורים שלהם.

"גם לאחר מיגור מקומי התופעה חוזרת על עצמה. על כל הדברה מקצועית מבקשים בעלי החברות כ-1,400 שקל וזה לא סכום שהדיירים יכולים לעמוד בו.
הכי חשוב לנו להדגיש שמוקד התופעה אינו בבתים הפרטיים. גם ברחוב המקביל סובלים מחולדות".

"הם מתרבים בקצב מטורף", מוסיפים התושבים. "כמה שאנחנו סותמים את הפתחים, זה לא עוזר. לדעתנו דרוש פתרון עירוני כי הבעיה עירונית".

מעיריית נתניה נמסר: "לא ידוע לנו על תלונה בנושא. במסגרת מדיניות העירייה, הפועלת ביתר הקפדה לשמירה על סביבת חיים נקייה ומטופחת - עם קבלת כתובות מדויקות, נשלח מיידית את המדביר העירוני לבצע ריסוס במקום".