בפעם הראשונה בהיסטוריה העירונית, מספר הילדים הלומדים בגני הילדים בחינוך הממלכתי-דתי ובזרם החינוך החרדי עולה על מספר הילדים הלומדים בגני החינוך הממלכתי.

עוד ב-mynet:
קרקעות ייעודיות לחרדים ובלי לימודי ליבה: העיר מתחרדת
"מערכות הכריזה של הדתיים מפריעות לנו"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

מספר תקציב העירייה לשנת 2013 עולה כי בגני החינוך הממלכתי-דתי לומדים 2,855 תלמידים ובגני החינוך החרדי לומדים 1,740 תלמידים. זאת לעומת 4,201 תלמידים בגני הילדים הממלכתיים, כ-400 ילדים פחות מאשר בחינוך הדתי.

דווקא בשכונות עיר ימים ופולג הנחשבות לשכונות חילוניות, טוענים חלק מהתושבים כי אין להם התנגדות לכך שילדיהם ילמדו בחינוך הדתי, אלא להיפך ."אנחנו משפחה חילונית וילדיי לומדים בגנים ובבתי ספר ממלכתיים, אך יחד עם זאת לא אתנגד שהם ילמדו את ערכי היהדות", מעיד אב לשניים המתגורר בשכונת עיר ימים. "אין לזה קשר לכפייה דתית, אלא פשוט לשמירה על המסורת", מוסיפה אם לבת 5 המתגוררת בשכונה.לדברי תושבת אחרת מעיר ימים, הסיבה שהורים רבים רשמו את ילדיהם לגן ילדים ממלכתי-דתי הייתה דווקא בשל קירבתו לבתיהם, ולא בשל סיבה אחרת. "יש בשכונה בסך הכל גן ממלכתי-דתי אחד, בו לומדים ילדים משתי השכונות", אומרת האם. "חלק מההורים העדיפו לרשום אליו את ילדיהם בגלל הקירבה לבית ואף אחד לא מאשים אותם על כך".

מעיריית נתניה נמסר: "מדי שנה חל גידול במספר הילדים בחינוך החרדי באופן יחסי, אך עדיין מספר הילדים בחינוך הממלכתי גדול פי כמה ממספרם בחינוך
החרדי. באופן כללי, זהותם של הגנים, ממלכתי או ממלכתי דתי, נקבעת בהתאם לדרישת הציבור ואינה תוצר של גחמה אלא כאמור מתן מענה לצורכי המקום והקהילה.

"יובהר כי בהתאם לנתונים נפתחים הגנים, ומאחר שבימים אלו מינהל החינוך עדיין מצוי בתהליך רישום וזיהוי צרכים - לא נוכל בשלב זה לספק נתונים מדויקים של מספר הגנים. אוזנינו קשובות לבקשות ולצרכים ואנו פועלים בשקיפות כדי לספק מענה איכותי לכל בקשה המובאת לפתחנו, במידת האפשר".